Gencim, Eğitimliyim, Başarılıyım projesi sona erdi

Kadışehri İlçesinde faaliyet gösteren Kadışehri Genç Gelişim Derneği adına Kaymakamlık Proje Ofisince hazırlanıp sunulan ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından kabul edilen “Gencim, Eğitimliyim, Başarılıyım” Projesi sona erdi.
Yayınlanma tarihi: 07 Mart 2015, Cumartesi günü, saat: 09:23

Gencim, Eğitimliyim, Başarılıyım projesi kapsamında ilçe okullarından seçilen akademik başarısı yüksek 25’i ortaokul ve 25’i de lise olmak üzere toplam 50 öğrenciye ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen hızlı okuma, motivasyon artırımı, başarıyı artırmanın yolları, ergenlik psikolojisi ve iletişim, mesleki yönelim ve testlerinin uygulanması ve diksiyon eğitimleri verilmesi, ayrıca sunulan eğitimlerin pekiştirilmesi ve içselleştirilmesi için özel bir gezi düzenlenmesi ve böylece öğrencilerin sosyal hayata adaptasyonu amaçlanıyordu.


Projenin amaçları doğrultusunda 25 lise ve 25 ortaokul öğrencisine, hızlı okuma, motivasyon artırımı, başarıyı artırmanın yolları, ergenlik psikolojisi ve iletişim, mesleki yönelim ve testlerinin uygulanması ve diksiyon konularında eğitimler verildi.


Daha sonra proje kapsamında Yapılan gezi faaliyeti, öğrencilerin eğitimlerine pekiştirici özellikte olup gezi masrafları proje bütçesinden karşılandı. Ankara’ya yapılan gezinin amacı birden fazla üniversitenin ve lisenin ziyareti ve hayatı konusunda öğrencilerde farkındalık oluşturmaktı. 25 ortaokul öğrencisi ve 25 lise öğrencisinin katılımıyla iki ayrı grup olarak Ankara’ya birer günlük eğitim gezisi düzenlendi.

Son olarak her öğrencinin seviyesi ve verilen eğitimlere göre titizlikle seçilen kitaplar projede katılımcı olan tüm öğrencilere dağıtıldı. Kitapların dağıtılması ise her eğitimin sonunda konuya uygun olacak şekilde planlandı.

 

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki