Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu Genç Erkekler Basketbol final maçı yapıldı. Genç erkekler B kategorisinde oynanan basketbol maçı Sorgun Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesi ve Erdoğan Akdağ Fen lisesi arasında gerçekleşirken Mevlüde-Ahmet Doğanay Fen Lisesinin maçı galip bitirmesi sonucu şampiyon belirlendi.

Sporcular müsabaka sonucunda kupalarını İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer ve Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Gürel’in elinden aldılar.

İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş galibiyetin ardından sporcuları tek tek tebrik ettikten sonra yaptığı açıklamada, "Spor insanın bedenini geliştirir. Hayatta karşına çıkacak olan her türlü tehlikeye karşı koymasını sağlamasına yönelik direncini artırır. O nedenle de spor, insanın hayatta kalıp var olma mücadelesini sürdürmesine yönelik bir hareket şeklidir. Spor aktif, üretken ve kaliteli bir yaşam sağlamanın yanında insanları hastalıklardan da koruyor. Günümüze baktığımızda sosyal medya teknoloji ve öğrencilerimizin yoğun sınav temposu nedeniyle spora ve sosyal faaliyetlere zaman ayıramadıklarını görüyoruz. Bu nedenle sporun öneminin en iyi kavramamız gereken zamanda olduğumuzun bilincine varmalıyız ve gençlerimizi spora her an teşvik edip uygun ortamı oluşturmamız gerekir." diye ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, "Ben başta bu müsabakaları düzenleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum." dedi.