Genç dönüşüm projesi devam ediyor.

ÖSYM sınavlarında, devlet tarafından sınava giren öğrencilere dağıtılan kırtasiye malzemeleri, gençlik merkezi liderleri ve gönüllü gençler tarafından toplanıldıktan sonra ilköğretim öğrencilerine dağıtılıyor.
Yayınlanma tarihi: 17 Mart 2015, Salı günü, saat: 07:48

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 81 ilde uygulamaya koyduğu "Genç Dönüşüm Projesi" kapsamında "Tek Kullanımlık Sanma, Çöpe Atmaya Kalkma" sloganıyla başlatılan projeyle, Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yozgat Gençlik Merkezi olarak gençlik merkezi liderleri ve gönüllü gençler ile sınav sonrası topladıkları kırtasiye malzemelerini Çalatlı Köyü, Hüseyin Saffet Çoşkun İlöğretim okulunda öğrencilere dağıtıldı.    

Projenin amacı ÖSYM’nin yapmış olduğu sınavlarda dağıtılan, içinde kalem,silgi kalemtıraş bulunan kırtasiye setlerinin sınavlardan sonra toplanıp, ihtiyaç sahibi okullara ve öğrencilere ulaştırmak. Veren el ile alan el arasında köprü olma kanaatiyle ÖSYM sınavlarında, devlet tarafından sınava giren öğrencilere dağıtılan kırtasiye malzemeleri gençlik merkezi liderleri ve gönüllü gençler tarafından toplanıldıktan sonra ilköğretim öğrencilerine dağıtılıyor.

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada "Yozgat Gençlik Merkezi olarak bundan sonraki ÖSYM sınavları sonrasında dağıtılan kırtasiye malzemelerini toplamaya ve öğrencilere dağıtmaya devam edeceğiz. Yozgat'ta sınav tüm okullarda ki proje uygulaması, gençlik merkezi'nin 50 gençlik gönüllüsü ve liderleri aracı ile gerçekleştirildi." diye ifade ettiler.  

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki