Yozgat Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan, vücudunun büyük bir kısmını ve ellerini kullanamayan bedensel engelli Işık (54), ağzıyla tuttuğu fırçayla yağlı boya resimleri yapıyor.
 
Yaptığı resimleri bir alışveriş merkezinde sergileyen Işık, elde edilen geliri Mehmetçik Vakfına bağışlayacak.
 
Serginin açılışını yapan ve sergiyi gezen Vali Kemal Yurtnaç, yaptığı açıklamada, asıl engellerin, beyinlerde ve düşüncelerde olduğunu belirterek, bunu ortadan kaldırmak için devlet olarak çalıştıklarını söyledi.
 
Vali Yurtnaç, engellilere hayatın akışında destek verilmesi gerektiğini anlatarak, "Modern devletler, dezavantajlı gruplarına destek veren, onların memnuniyetlerini bir parça artıran idare demektir. Bu maksatla bizler Yozgat'ta tüm ekibimizle beraber çalışma yapıyoruz. Bunun yanında engelli kardeşlerimiz, bu desteğin karşılığını gösteriyor emek harcıyorlar. Bunlardan birisi Narin Işık hanım." dedi.
 
Narin Işık'ın ellerini kullanamadığını ama ağzına aldığı bir fırça ile resim yatığını, açtığı sergide satılan tabloların gelirini de Mehmetçik Vakfına bağışlayacağını vurgulayan Yurtnaç şunları söyledi:
 
"Zeytin Dalı Harekatına destek vermek amacıyla böyle bir tablo hazırlamış, biz de bu serginin açılışına geldik. Kendisini tebrik ediyorum. Bunlar hem tarihe not düşülecek, hem de ülkemizde yaşayan insanlarımızın, ordumuzun, devletimizin ne kadar yanında olduğunu gösterecek. Engelli, engelsiz, herkesin burada destek verdiği bir çalışmadır. Bizde bu çalışmaların yanında oluyoruz. Ama asıl alkışlanması gereken buradaki engelli kardeşimizin her şeyi göze alarak, tüm zorluklara rağmen böyle bir çalışmayı yapmış olmasıdır."
 
Narin Işık da daha öne defalarca sergi açtığını ifade ederek, Afrin operasyonu başladığı ilk günde böyle bir şey düşündüğünü belirtti.
 
Sergisini operasyona katılan Mehmetçiklerin "bizi beklemeyin, hedefimiz kızıl elma" dediğini anımsatan Işık, "Ben o Mehmetçiğimizi bekliyorum. Mehmetçik adına yapıyorum bu sergimi. Allah kısmet ederse sağ salim dönerlerse onlara tekrar bir sergi yapacağım. Mehmetçiklerimize birer resim armağan etmek istiyorum. Ben onları bekliyorum. Onların hepsi gitsin ve geri dönsün." diye konuştu.
 
Vücudunun hiçbir tarafını kullanamadığını yüreği ve kalbiyle Mehmetçik'in yanında olduğunu vurgulayan Işık, "Aziz komutanımız Cumhurbaşkanımıza güveniyorum, sonuna kadar destekliyorum her zaman onu dualarımla destekliyorum. Onu görmeyi çok istiyorum, onunla birebir görüşmek ve konuşmak istiyorum" ifadelerini kullandı.
 
Açıklamanın ardından Vali Yurtnaç ve katılımcılar birlikte sergiyi gezdi. Serginin açılışına Vali Yurtnaç’ın yanı sıra, Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu ve vatandaşlarda katıldı.