Geeziyorum, eğleniyorum, öğreniyorum projesi başladı

Kadışehri Kaymakamlığınca geçen yıl da uygulanan ve bu yıl ortaokul 6 ve 7’nci sınıf öğrencilerine yönelik planlanan “Geziyorum, Eğleniyorum, Öğreniyorum” Projemiz Kadışehri İmam-Hatip Ortaokulu ile başladı.
Yayınlanma tarihi: 09 Mayıs 2015, Cumartesi günü, saat: 01:19

Tüm masrafları Kadışehri Kaymakamlığınca karşılanan proje kapsamında 8 gün boyunca 8 okuldan 420 öğrenci Amasya’yı gezme fırsatı bulacaklar.

Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Kadışehri Kaymakamı Ali Doğan, "Her yıl yüzlerce öğrencimizi değişik şehirlerimize götürmeye çalışıyoruz. Bu yıl ortaokullarımız için Amasya'yı tercih ettik. Çok zengin bir kültüre ve tarihe sahip. Dünya tarihinde önemli roller oynamış Osmanlı padişahlarının adeta bir "staj yeri" gibi. Fatih Sultan Mehmet, Yıldırım Bayezid, II. Bayezid şehzadeliklerini Amasya'da yaptıktan sonra padişah olmuşlar. Tabiat olarak göze hitap eden bir şehir. Ortaokul öğrencilerimiz sadece tarihi ve kültürel mekanları ziyaret etmeyecekler, aynı zamanda Macit Eren Fen Lisesi’ni de ziyaret edecekler. Bu da onlar için önemli bir motivasyon unsuru olacaktır." diye konuştu.

Projenin uygulanmasında ilk 3 gün Kadışehri İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri Amasya Arkeoloji Müzesi, Aşıklar Müzesi, Minyatür Amasya Müzesi, Şehzadeler Müzesi, Kral Kaya Mezarlıkları ve II.Beyazıd Cami ve Külliyesini ziyaret ettiler. Amasya Şehzadeler Parkında yürüyüş yapan ve fotoğraf çektiren grup Ziyaret Kasabası’nda mesire alanında mangalda hazırlanan yemeklerini yediler. Öğrenciler saat 17.00’de Amasya’dan ayrıldılar.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki