Geçicilerin mağduriyetleri çözülmeli

Asıl işi yapan geçici Kur'an Kursu Öğreticilerinin tam 4 yıldır hak arayışı devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 11 Aralık 2015, Cuma günü, saat: 09:36

Başta Yozgat'ta görev yapan geçici Kuran Kursu Öğreticileri olmak üzere, Türkiye genelinde asıl işi yapan Geçici Kur'an Kursu öğreticileri hükümetten gelecek müjdeli haberi bekliyorlar.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yozgat Memur-Sen İl Başkanı Kenan Şerefli,“Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından geçici olarak görevlendirilen geçici Kuran Kursu Öğreticilerinin, yaşadıkları mağduriyet uzun zamandır kamuoyu ve hükümet nezdinde gündemini korumaktadır. Geçici Kur'an Kursu öğreticilerinin çalışma şartları hem çok ağır, hem de maddi yönden çok mağdurlar” dedi.

Şerefli, geçici görevlilerin kadrolu görevlilerle aynı şartlarda çalıştığını belirterek,“Din hizmeti alanında önemli bir vazifeyi yerine getiren Geçici Kur'an Kursu öğreticileri asil işi ifa etmektedirler. Nice fedakârlıklarla, bin bir sıkıntı içerisinde görevlerini yerine getiren bu kardeşlerimiz sosyal ve ekonomik sorunlarla mücadele etmektedirler. Taşeronlar ve asıl işi yapanlara kadro çalışması kapsamında bu kardeşlerimizin de haklarına ulaşacaklarına inanıyorum'' diye konuştu.

Geçici Kur'an Kursu Öğreticisi olarak görev yapanların tamamının asil atama şartlarını taşıdığını kaydeden Şerefli, “Bu öğreticiler KPSS'nin yanı sıra, Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) sınavı ve Diyanetin her sene başında yaptığı mülâkat sınavlarını da kazandıktan sonra il ve ilçelerdeki Kur'an Kurslarında görevlendirilmektedirler ”dedi.

Şerefli, zor şartlarda Türkiye'nin en ücra köylerinde din hizmeti sunan öğreticilerin, asgari ücretin bile altında bir ücretle görevlerini yerine getirdiklerini kaydetti.

“Yaşanan birçok olumsuzluğa rağmen en iyi şekilde yerine getirme bilinciyle hareket eden bu kardeşlerimizin sorunları biran önce çözüme kavuşturulmalıdır” diyen Şerefli, asıl işi yapan Geçici Kur'an Kursu Öğreticilerine son kez hak ettikleri kadronun verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki