Yozgat’ta zor şartlar altında yaşam mücadelesini sürdüren ailenin yardımına Bozok Üniversitesi öğrencileri koştu.

Yozgat merkez, Yeni Cami Mahallesi, Kışla Altı Sokak’ta yaşayan ailenin gecekondusuna şiddetli yağış nedeniyle su bastı. Hem mutfak hem oturma odası hem de yatak odası olarak kullandıkları tek odalı gecekonduda yaşayan ailenin yardım çağrısına öğrenciler duyarsız kalmadı. 

Bozok Üniversitesi, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknolojisi bölümü öğrencileri, danışman hocaları Öğr. Gör.  Fuat Köker öncülüğünde bir araya gelerek tek katlı evde yaşayan ailenin evini boyamak ve diğer onarımlarını yapmak için harçlıklarını biriktirdi. Daha sonra bu parayla boya ve alçı alan öğrenciler, evin başta temizliği olmak üzere boyası, yıkık ve çatlak olan duvarların onarımını yaptı. 

Dokuz kişiden oluşan arkadaş topluluğu ile Yozgat’ta yardıma muhtaç ailelere yardım etmek amacıyla bir araya geldiklerini belirten Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknolojisi bölümü öğrencilerinden Osman Salih Arslanhan, "Yozgat kış memleketi olduğu için kış aylarında bakıma ihtiyacı olan evlerde kış daha ağır geçiyor. Evi onarıma ihtiyacı olan aileleri yeri geliyor unutuyor, yeri geliyor neyse diyor, yeri geliyor göz ardı ediyoruz. Biz bu evi arkadaşlarımızla birlikte tespit ettik. Evin su alma sorunu var. Duvarları boyasız, küf ve nem var. Biz de bu eve yardım etmek amacıyla elimizden geldiğince cep harçlıklarımızı biriktirip boya, alçı ve sıvasını yaparak yardım etmeye çalışıyoruz. 8-9 kişi bir araya gelip kardeşliğimiz ile buradakilerin elinden tutmaya yardım etmeye geldik" dedi.