Gebelikte beslenme konusu anlatıldı

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık tesisi Yozgat Devlet Hastanesi’nde anne adaylarına özel büyük ilgi gören “Gebe Okulu” devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 23 Haziran 2015, Salı günü, saat: 12:25

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık tesisi Yozgat Devlet Hastanesi’nde anne adaylarına özel büyük ilgi gören “Gebe Okulu” devam ediyor. Diyetisyen Aslı Yağmur Akçay ve Gebe Eğitim Hemşiresi Safede Karakaş tarafından Gebelikte Beslenme, Bebeklerde Ek Besin ve Lohusalıkta Bakım eğitimi verildi.

Gebe eğitim programına katılan tüm gebelere gebelik, doğum, çocuk bakımı, emzirme, çocuk sağlığı vb. gerekli konularda bilgi ve beceri sahibi olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen, 5 haftalık Gebe Okuluna gebeler, istedikleri gebelik haftasında katılabiliyorlar.

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel SekreteriOp.Dr.İsmail Kurca; ”Doğum kadının annelik ve bilgelik yolundaki ilk adımıdır. Yirmi birinci yüzyılın hız ve karmaşasında yaratılış doğamızdan oldukça uzaklaşmış durumdayız. Bu yüzyılın tüketim çılgınlığı vücudumuzun normal fonksiyonlarını normal olarak yerine getirebileceğine olan inancımızı dahi sarsmış, neredeyse unutturmuş durumdadır. Doğum da bu fonksiyonlarımızdan biridir. Bu anlamda sağlıklı, doğal bir hamilelik ve doğum yaşamak isteyen bilinçli anne-babalar için en güzel natif doğum öncesi hazırlık kurslarına katılmaktır. Gebe Okulu programımız bütün hızıyla devam etmekte ve yoğun ilgi görmektedir. Anne adaylarımız, doktoruna danışarak ve gebe eğitim hemşiremizle irtibata geçip, farklı deneyimler yaşayacağı Gebe Okuluna kayıtlarını yaptırabilirler. Anneler, sizler bizim için değerlidir, sağlıklı nesiller için biz annelerimizin yanınızdayız. “dedi.

Etiketler: gebelik   beslenme  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki