Gazi Astsubaydan, Vali Yurtnaç'a Ziyaret

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde, 21 Şubat 2016 tarihinde PKK terör örgütü ile girilen çatışmada gazi olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Adem Pusmaz, Vali Kemal Yurtnaç’ı ziyaret etti.
Yayınlanma tarihi: 20 Temmuz 2016, Çarşamba günü, saat: 15:11

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde, 21 Şubat 2016 tarihinde PKK terör örgütü ile girilen çatışmada gazi olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Adem Pusmaz, Vali Kemal Yurtnaç’ı ziyaret etti.
 
Görevinin başına dönmek için gün saydığını ifade eden Pusmaz, “21 Şubat 2016 tarihinde Diyarbakır’ın sur ilçesinde PKK terör örgütü ile girdiğimiz çatışma sonucu yaralandım. Hastanede bir süre tedavi gördükten sonra iyileşme sürecini tamamlamak üzere memleketim Yozgat’a geldim. Tamamen iyileştikten sonra ülkemizin birliği, dirliği, düzeni ve huzurunu korumak için inşallah tekrar birliğime katılıp bu kutsal mücadeleyi vermeye devam edeceğim” dedi.
 
Vali Kemal Yurtnaç ise, Gazi Jandarma Astsubay Adem Pusmaz’ın nezdinde, vatanı ve milleti uğruna mücadele eden askerlere teşekkür ederek, “15 Temmuz 2016 günü Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine yuva yapmış olan bir avuç FETÖ/PDY mensubu hainlerin yapmış olduğu darbe girişimi tüm silahlı kuvvetlere mal edilemez. Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde Adem kardeşimiz gibi vatanını, milletini, bayrağını seven ve gerekirse canını vermekten kaçınmayacak olan binlerce vatan evladı var. Biz o vatan evlatlarımızın her zaman yanındayız, her zaman dua ve desteklerimiz onlar için” dedi.
 
Vali Yurtnaç, Gazi Jandarma Astsubay Adem Pusmaz’a geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, iyileştikten sonra tekrar birliğine katılma isteğinden dolayı da tebrik etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki