Boğazlıyan İlçesinde yapılacak olan, Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’nin plana esas jeolojik ve jeoteknik etüt raporu tamamlandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yatırım programına alınan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesine, 38.100.000 TL kaynak ayrıldı.

Organize Sanayi Bölgesinde gelinen son durum hakkında açıklama yapan Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Çoşar, alanda bulunan hazine parselinin Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’ne devri yapıldığını bildirdi.

Aynı zamanda Organize Sanayi Bölgesi alanında bulunan özel mülkiyetli parsellerin kamulaştırma işlemleri devam etmekte olduğunu belirten Başkan Çoşar açıklamasında şunları kaydetti; "Uygulama imar planı çalışmalarına başlanmış, alt yapı ve üst yapı çalışmalarının proje süreci devam etmektedir.

Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’nin elektrik dağıtım lisansı için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’ya başvuruda bulunulmuştur. Bu süreç ile ilgili; mart ayı içerisinde elektrik dağıtım lisansı onaylanınca kamuoyu ile paylaşılacaktır."