Fransa’da 7 aylık 1418 gram olarak doğan Yozgatlı ailenin küçük kızları Latife Ravza’nın iyileşme şansı olmadığı için tedavi gördüğü Montpellier Üniversite Hastanesi’nde fişi çekilmek isteniyor.

Konuyla ilgili Artı33’e açıklamalarda bulunan küçük Latife’nin babası Turan Akol, 27 Eylül’de doğan ve şuan 2 kiloya ulaşan küçük kızlarının yaşama şansının olmadığı gerekçesiyle fişinin çekilmek istendiğini söyledi. Fransa’nın güneyindeki Montpellier Üniversite Hastanesi’nde tedavi gören kızının doğum esnasında enfeksiyon kaynaklı beyninde kanama olduğunu kaydeden Akol, doktorların çocuğun çok küçük olduğu nedeniyle kanamaya müdahale etmediğini iddia etti. İkinci hafta da kanamanın beyinin iki bölgesinde görüldüğünü söyleyen acılı baba, bu sefer de enfeksiyon olduğu için doktorların yine hiçbir şey yağmadığını söyledi.

Doktor ve hemşireler baskı yapıyor!
Şimdi çocuktaki enfeksiyonun geçtiğini söyleyen Turan Akol, busefer de doktorların artık çok geç diyerek herhangi bir müdahalede bulunmadıklarını savundu. Doktor ve hemşirelerin çocuğun artık fişinin çekilmesi gerektiği yönünde kendilerine sürekli baskı yaptığını iddia etti.

Bizden kendi çocuğumuzu öldürmemizi istiyorlar!
Daha önce de 5 buçuk ve 4 aylık iki çocuğunu anne karnındayken kaybettiğini kaydeden  Turan Akol, ”Verende Allah, alan da Allah. Biz şuan sabrediyoruz. Bizi güçlü gördükçe doktorlar daha da yükleniyorlar. Bizden kendi çocuğumuzu öldürmemizi istiyorlar.”ifadelerini kullandı.

Bu istekleri reddettiğini kaydeden Akol, gerekirse hukuki süreç başlatacağını aktardı. ”Çocuğum 10 yıl hastanede yatsa dahi bu süre boyunca her gün gelerek çocuğumun yanında bulunacağım.”dedi.

Çocuğum ölecekse vadesiyle ölsün, doktorların baskısıyla değil
Türk konsolosluğundan kendilerine hukuki destek vermesi için yardım talebinde bulunan Akol, Çocuğum ölecekse vadesiyle ölsün, doktorların baskısıyla değil.”dedi. Yozgatlı Akol, sürecin kendilerinin psikolojisini de çok yıprattığını belirterek, ”Ben canım için mücadele edeceğim. Veren de Allah, alan da Allah. Biz sadece şükür ederiz” dedi.

Kaynak: Artı33