Foto Selim'den Fotoğraf Eğitimi

Yozgat'ın tanınmış fotoğrafçılarından Selim Durak, sinema, belgesel ve reklamcılık sektörlerinde kullanılmaya başlayan 'Hava Fotoğrafçılığı' konusunda farklı bölgelerden ve yurt dışından katılan 45 kursiyere eğitim verdi.
Yayınlanma tarihi: 01 Temmuz 2015, Çarşamba günü, saat: 08:20

Yozgat'ın tanınmış fotoğrafçılarından Selim Durak, sinema, belgesel ve reklamcılık sektörlerinde kullanılmaya başlayan 'Hava Fotoğrafçılığı' konusunda farklı bölgelerden ve yurt dışından katılan 45 kursiyere eğitim verdi. Eğitim sonunda kursuyerlere belgeleri törenle verildi.

Hayat Grubu bünyesinde, Pilot TR desteği, Türk Hava Kurumu işbirliği ile gerçekleştirilen kurs Nevşehir'de 4 gün devam etti. Selim Durak, dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Mehmet Ilgaç ile birlikte verdiği eğitimde hava fotoğrafçılığının teknikleri konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Fotoğraf sanatçısı Mehmet Igaç da katılımcılara fotoğraf makinesi ile yapılan yer çekimlerini anlattı.

Türkiye'de ilk kez düzenlenen 'Hava Fotoğrafçılığı' eğitimine katılıp, belge alanların reklamcılık, sinema filmi sektörlerinde görev alabilecekleri belirtildi. Daha önce TRT, Kültür Bakanlığı belgesel projeleri ile reklam ve sinema filmleri için havadan fotoğraf ve kamera görüntülerinin çekimlerini yapan Yozgatlı fotoğrafçı Selim Durak, kursun oldukça verimli ve zevkli geçtiğini belirterek, ''Kapadokya bölgesinin doğal güzellikleri arasında gerçekleştirdiğimiz eğitim çalışmamızda gelecekte önemli bir sektör haline gelecek olan hava fotoğrafçılığı konusunda gençlerimize eğittik'' dedi. 
Seyfi Çelikkaya

Etiketler: selim durak   fotoğraf   kurs   eğitim  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki