Fırınlara hijyen denetimi

Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler üretimhanelere yönelik hijyen denetimi yaptı.
Yayınlanma tarihi: 20 Mart 2015, Cuma günü, saat: 09:02

Yozgat Belediyesi zabıta ekipleri denetimlerini sıklaştırdı. Hijyene önem veren Yozgat Belediyesi Zabıta Ekipleri, kent merkezindeki fırınları denetleyerek, uygunsuz fırınlara ceza uyguladı.

Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürü Musa Baran, rutin fırın denetimlerini yaptıklarını söyledi. Vatandaşın sağlığının önemine vurgu yapan ve gıda üretimi yapan işletmelerin hijyen koşullarına özen göstermeleri gerektiğini belirten Baran “Denetimlerimizin amacı cezai işlem değil, Yozgat Belediyesi olarak bizim hedefimiz ilimizdeki gıda üreticilerinin hijyen koşullarına uygun şartlarda üretim yapmasıdır” dedi.

Baran, “İlimizde gıda üretimi yapan iş yerlerinin hijyen kurallarına uyup uymadığını, işletmenin üretim izninin olup olmadığına ve ürünlerin saklanma koşullarına bakıyoruz. Gıda üretim yasasına aykırı üretim yapılmasını engelliyoruz. Denetimlerimizde çeşitli uyarılar da yapıyoruz. Bir sonraki denetimde daha önceki uyarıya uyulmamışsa cezai işlemi uyguluyoruz. Biz hem denetim yapıyoruz hem de esnafımıza bu konuda rehberlik ediyoruz. İşletme lerimizin birçoğu gerekli uyarılar yapıldıktan sonra eksikliklerini gideriyor. İlimizde, fırınlar ve pastaneler ekiplerimizce sürekli denetleniyor. Amacımız vatandaşın sağlıklı gıdalarla beslenmesini sağlamak. Esnafımıza ceza yazmak ve herhangi bir işletmeyi kapatmak derdinde değiliz. Onlardan isteğimiz, kendi sofralarında bir gıdayı nasıl görmek istiyorlarsa vatandaşa da onu üretip satsınlar. Halkın sağlığı her şeyden önemlidir” diye konuştu.

Etiketler: yozgat   belediye   zabıta   hijyen   denetim   musa baran  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki