Fırat ve Özgecan İçin Yürüdüler

Bozok Üniversitesi Ülkücüleri, suçsuz yere ve canice öldürülen iki arkadaşını anmak, olaylara tepkilerini göstermek için dün bir yürüyüş düzenledi.
Yayınlanma tarihi: 07 Mart 2015, Cumartesi günü, saat: 09:55

Mersin’in Tarsus ilçesinde 20 yaşındaki genç üniversite öğrencisi Özgecan Arslan ve İzmir’de PKK’lı gruplarla girilen tartışma sonrasında öldürülen Fırat Çakıroğlu’nu anmak için Ülkücüler bir araya geldi. Bozok Üniversitesi kampus alanında yapılan yürüyüşte arkadaşlarının öldürülmesine tepki gösteren Ülkücüler, olayların faillerinin bir an önce bulunmasını talep edip olaysız şekilde dağıldı.

Bozok Üniversitesi Ülkücüleri, suçsuz yere ve canice öldürülen iki arkadaşını anmak, olaylara tepkilerini göstermek için dün bir yürüyüş düzenledi.

Ülkü Ocakları tarafından Bozok Üniversitesi Kampus alanı içerisinde yapılan yürüyüşte hunharca öldürülen Özgecan Arslan ve Fırat Çakıroğlu anıldı. Sloganlar atarak Üniversite kampusü içinden yemekhaneye kadar yürüyen grup adına Ülkü Ocakları Üniversite Masası Başkanı Mustafa Akgün bir basın açıklaması yaptı.

Yürüyüşün amacının farklı odaklara çekilmemesini isteyen Akgün, “Bugün burada toplamamızdaki amacımız henüz 20 yaşında amacı sadece evine gitmek olan Özgecan kardeşimizin şerefsizce katledilmesinin ve okulun bitmesine 3 ay kala Ege Üniversitesi Tarih dördüncü sınıf öğrencisi Fırat Çakıroğlu’nun vatan haini bölücüler tarafından şehit edilmesidir. Biz biliyoruz ki, Bozok Üniversitesindeki hiçbir arkadaşımız bu tür olaylara duyarsız kalmayacağı gibi vatan haini canilere hiçbir zaman fırsat verilmeyecektir. Özge Canımız Fırat kanımızdır. Biz bir ölür bin diriliriz. Programımıza katılan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yaşanılan olayların üzüntüsünü yaşadıkları gözlenilen grup basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki