17'inci Sürmeli Etkinlikleri kapsamında Yozgat Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Kent Park güzergahında gerçekleştirilen "Fidan Dikimi" programına Vali Yardımcısı Yavuz Güner, Belediye Başkanı Kazım Arslan, SGK İl Müdürü Bilal Keskin, İŞKUR İl Müdürü Nevzat Atak ve belediye çalışanları katıldı. 

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Yozgat’ı yeşil, yaşanılabilir bir şehir haline getirmek için ağaçlandırma çalışmalarına büyük önem verdiklerini ve sürmeli etkinliklerinin sadece eğlenceye yönelik olmadığını belirterek, sanat ve sosyal boyutunu da ön plana çıkarmaya çalıştıklarını söyledi. 

Başkan Arslan, Sürmeli şenlikleri kapsamında her gün farklı etkinlikler düzenlediklerine değinerek, kentte katkı sunmak ve yeşil bir Yozgat oluşturmak adına fidan dikimi yaptıklarını ifade etti.

Başkan Arslan, vatandaşlara önder olduklarına vurgu yaparak, "Ağaç dikiminin farkı Yozgat’ta meyvecilik projesi başlatıyoruz. Bundan sonraki dönemde boş bulunan bütün alan ve parklara bol miktarda meyve fidanı dikeceğiz. İnsanlarımız hem gölgesinde dinlensin hem de yemişinden istifade etsinler. Bu sene bin tane meyve ağaçları dikeceğiz. 

Önümüzdeki 10-15 günlük süre içerisinde dikeceğiz. Hedefimiz yemyeşil yaşanabilir bir Yozgat. Onun ötesinde de bu tür etkinliklerle halkımıza da bir bilinç oluşturmaya çalışıyoruz. Onlar daha fazlasını yapsın. İstiyoruz ki yaptıklarımıza sahip çıksın. Burada birileri her ne kadar yapılan işleri küçümsemeye çalışsa da biz işimizi yapmaya devam edeceğiz. Güzellikler içerisinde güzellikler koymaya devam edeceğiz. İsterdik ki biz bugün burada çok daha fazla STK’lar olsun. Muhtarlarımızı, belediye meclis üyelerimizi bugün burada görmek isterdik. Çünkü Yozgat için bir şey yapılıyor. Hiç kimse olmasa da tek kişi olsakta bu işleri yapmaya devam edeceğiz. Taş üstüne taş koyacağız” dedi. 

Konuşmaların ardından TMO önünde oluşturulan alana meyve fidanı dikimi yapıldı. Daha sonra vatandaşlara ücretsiz çam fidanı dağıtıldı.