Fiat yeni modelini İstanbul'da tanıtacak

Fiat’ın yeni kompakt sedan modelinin dünya prömiyeri İstanbul Autoshow 2015’te gerçekleşecek.
Yayınlanma tarihi: 07 Mayıs 2015, Perşembe günü, saat: 08:38

Fiat’ın merakla beklenen yeni kompaktsedan modelinin ön gösterimi, 22-31 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen İstanbulAutoshow’da gerçekleşecek. Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Stil Merkezi ve FCA’in en büyük Ar-Ge merkezlerinden biri olan Tofaş tarafından geliştirilen yeni Sedan, konfor, teknoloji, geniş iç hacim ve verimliliğin etkileyici bir birleşimini sunacak. 

Tüm bu özellikleri görkemli İtalyan tasarımı ile taçlandıran yeni model özgün ve güçlü sedan çizgilerini başarılı bir mühendislik projesiyle harmanlıyor. Sedan konseptinde geliştirilen bu yepyeni araç, geniş iç hacim sunmanın yanı sıra şık stili ile göz doldurmayı hedefliyor.
 
Fiat’ın yeni sedan modeli, Dünya Klasında Üretim alanında kazandığı Altın Madalya ile başarısını tescilleyerek dünyanın en iyi otomotiv üretim tesislerinden biri arasında yerini alan, Tofaş’ın Bursa fabrikasında üretilecek.

Yeni modelin satışına Kasım 2015’te Türkiye’den başlanacak ve sonrasında otomobilin satışına Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde yer alan 40 ülkede devam edilecek.

Yeni model, bölgede varlığını güçlendirmek isteyen Fiat markası için anahtar niteliğinde stratejik bir rol üstleniyor. İtalyan üretici yeni modelinde vaat ettiği konfor, geniş bagaj hacmi, geniş motor gamı ve dikkat çekici stil sayesinde, kompakt sedan sınıfında elini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Etiketler: fiat   istanbul   fuar   otomotiv   otomobil   sedan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki