31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Yerköy Belediye Başkanlığı için Ak Parti'den aday adayı olan eğitimci Ferhat Yılmaz, Ak Parti tarafından Yerköy Belediye Başkanlığına aday gösterilmemesi üzerine yaptığı açıklaması ile verilen ahitlerin bozulduğunu ve önüne set çekildiğini söyledi.

Eğitimci Ferhat Yılmaz, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: 

"Kıymetli Hemşehrilerim;
31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimleri için sizlerle yapmış olduğumuz görüşmelerde sizlerden gelen talepler sonucunda, İlçemizin geleceği adına bir karar alarak elimizi taşın altına koyup üzerimize düşeni yapmamıza rağmen, bir tarafta nefsinin esiri olup önümüze engeller çıkararak bütün diyalog kapılarını kapatan ve Cumhur ittifakını da koz olarak kullanan Sadir Durmaz, diğer tarafta ise samimiyetlerine inanarak davetlerine icabet ettiğimiz Bekir Bozdağ ve bir dostumuz vasıtasıyla bizlerle görüşen Mehmet Özhaseki’nin vermiş oldukları sözlerini unuttuklarına, ahitlerini bozduklarına ve önümüze set çektiklerine şahit olduk.

Siyasi ikbal kaygısıyla bizlere engel olduklarını sanan ve yapılan kamuoyu araştırmalarında Yerköy’ lü hemşehrilerimin vermiş olduğu kararlara saygı göstermeyenler, ne yaparlarsa yapsınlar gönül borcumuzun olduğu memleketimize ve memleketimizin insanına hizmet etmemize engel olamayacaklardır. Onların güvendikleri işgal ettikleri makamlarıysa, bizim güvencemiz de her şeye Muktedir olan yüce ALLAH ve bizleri bağırlarına basan kıymetli hemşehrilerimdir.

Sözlerimi tamamlarken;
Bizlere bu oyunları oynayıp, memleketin geleceğini kendi çıkarları için kurban etmek isteyenlere 

AÇIK ÇAĞRIMDIR;
Ne yaparsanız yapın ne bu memleketi, ne de bu memleketin tek bir insanını sizlerin hırslarına kurban etmeyeceğim. Yüreğiniz yetiyorsa HODRİ MEYDAN, YERKÖY İTTİFAKININ karşısın da elinizden geleni ardınıza koymayın.

Sizler siyasi hırslarınızın peşinde nefsinizi dinlemiş olsanız da bizler aziz hemşehrilerimize gönül kapılarımızı sonuna kadar açarak onları dinleyecek ve onlarla birlikte bu memlekete hizmet edeceğiz.

Şunu iyi bilesiniz ki;
Kurt çıktığı dağın yüksekliğinden korkmaz, çünkü güvendiği dağı oluşturan taşlar değil, o taşları yoktan var eden YÜCE ALLAH’ tır.

Yapılacak olan seçimlerin, başta Ülkemize, aziz milletimize, ilçemize ve hemşehrilerime hayırlar getirmesini temenni ediyor, dostluk ve kardeşliğin bozulmadığı, kirli siyasi oyunların dönmediği demokratik bir seçim sürecinin tamamlanarak ilçemize hayırlı hizmetler edecek kadroların göreve gelmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.
Saygılarımla"