Yozgatspor’un golcü oyuncusu Fatih Özaydın, ligin ikinci yarısına formda giriyor. Kazan Belediyespor maçıyla birlikte bu sezon ki 16’ıncı resmi müsabakasına çıkması beklenen Kırmızı-Siyahlı golcü, 2 golle kapattığı ilk yarının üzerine çıkmayı hedefliyor. Kampın gözde ismi, idmanlarda da çalışkanlığıyla dikat çekerken, ilk yarıdan farklı bir görüntü çizen Fatih’in bu durumu teknik heyeti sevindiriyor.

İlk yarıda ligde forma giydiği maçlarda rakip ağlara 2 gol atabilen Fatih, bu performansıyla sezon başında hedeflediği gol çıtasının altında kaldı. Gerçek gücüne kavuşmak için Antalya’da yapılan devre arası kampında çok çalışan Fatih, hazırlık maçlarında attığı 3 golle formunun zirvesinde olduğunu gösterdi. Fatih’in bu performansı, teknik direktör Tahir Çopur'u da ikinci yarı öncesi sevindirdi.

Kendine güveni tam
Kırmızı-Siyahlıların gol silahı, devre arasındaki çalışmalarla ikinci yarıya tamamen hazır olduğunu söyledi. İlk yarıdaki gol performansından memnun olmadığını, görev aldığı maç sayısına göre gol sayısının daha fazla olması gerektiğini belirten golcü, “İyi bir devre arası geçirdik. Fiziksel açıdan ilk yarının üzerindeyim. Sezonu 15 gol ve üzerinde bitirmek istiyorum. Beklentilerim bu yönde. Kendime bu konuda güveniyorum. İkinci yarıda ilk yarıdaki performansımın üzerine çıkacağıma inanıyorum ” dedi.

"Golle başlamak istiyorum”
Özaydın; Pazar günü Kazan Belediyespor’la oynanacak ikinci yarının ilk maçından beklentilerini de dile getirdi. İkinci yarıyı galibiyetle açmayı istediklerini söyleyen deneyimli golcü, “Kazan Belediyespor'u ilk yarıda kendi sahamızda yenmiştik. Bu galibiyeti deplasmanda da tekrarlamak istiyoruz. Takım halinde iyi çalışıyoruz. 3 puanla başlayacağımıza inanıyorum. Bu maçta bana da büyük iş düşecek. Mevki itibariyle gol atmalıyım ki galip gelelim. Sorumluluğumun farkındayım. Kendimi Kazan Belediyespor’a hazırlıyorum. İkinci yarıya gol ya da gollerle başlamak tek arzum” şeklinde konuştu.
Haber: Mehmet Örs - Boğazlıyan Çağlayan