Farklı renk ve kültürler buluşuyor

Son yıllarda, Azerbaycan, Gürcistan, Fas, Kazakistan, Pakistan, Almanya ve ABD’de çalışmalar yürüten Bozok Üniversitesi, birçok seçkin üniversite ile protokoller ve işbirliği anlaşmaları imzalayarak uluslararası öğrencileri üniversiteye kazandırmaya devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 31 Temmuz 2015, Cuma günü, saat: 21:57

Son yıllarda, Azerbaycan, Gürcistan, Fas, Kazakistan, Pakistan, Almanya ve ABD’de çalışmalar yürüten Bozok Üniversitesi, birçok seçkin üniversite ile protokoller ve işbirliği anlaşmaları imzalayarak uluslararası öğrencileri üniversiteye kazandırmaya devam ediyor. 10 Temmuz 2015 günü sona eren başvurulardaki görülen yoğun talep, dünyanın birçok ülkesinden BÜ'ye olan ilgiyi bir kez daha gösterdi.

Uluslararası öğrencilerin her geçen yıl artış gösterdiği üniversite de 50’yi aşkın ülkeden 1409 başvuru değerlendirilerek fakülte ve yüksekokullara toplamda 348 uluslararası öğrenci asil olarak yerleşme hakkı kazandı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Rektör Karacabey Bozok Üniversitesi’ni dünyada tanınan bir üniversite konumuna eriştirmek amaçlı sürdürülen çalışmaların kısa sürede olumlu sonuçlar vereceğini sözlerine ekledi. Uluslararasılaşma yolunda büyük adımlar atan Bozok Üniversitesi bu yıl 348 yurtdışından öğrencinin kayıt hakkı kazandığını belirten Rektör Karacebey, dünyanın farklı renk ve kültürlerini Bozok Üniversitesi kampüsünde buluşturmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden Bozok Üniversitesi’ne eğitim için gelecek olan öğrencilerin Yozgat için çok önemli kültürel bir kazanım olduğuna değinen Rektör Karacabey: “Ülkemiz, Yozgat’ımız ve üniversitemizle kendi ülkeleri arasında birer kültür köprüsü kuracak bu öğrencilere iyi bir ev sahipliği yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki