Facebook kullanmayanlar daha mutlu

Yapılan araştırmalara göre facebook kullanmayanlar daha mutlu
Yayınlanma tarihi: 10 Kasım 2015, Salı günü, saat: 15:02

Mark Zuckerberg tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan son verilerde, Facebook kullanan insan sayısı günde 1 milyar kişiyi geçti. Ancak yapılan bir başka araştırmaya göre de Facebook kullanmayan insanlar, Facebook kullanan insanlara göre daha mutlu oldu görünüyor.

Danimarka'da yapılan bir araştırma sonuçları Facebook kullanımı konusunda oldukça ilginç sonuçlar ortaya koydu.

Deutsche Welle'de yayınlanan söz konusu araştırma hakkındaki habere göre, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağı Facebook'u kullanmayan insanlar, kullanan insanlara göre daha mutlu olduğu gözlemlendi.

“Facebook araştırma sonuçları bizi oldukça şaşırttı”

Danimarka başkenti Kopenhag'da bulunan Happiness Research Institute nezdinde görevli bilim insanlarının toplamda 1095 katılımcıyla yaptıkları bir araştırma yayınlandı.

Araştırmada, katılımcıların yarısına 1 hafta boyunca Facebook'u kullanmaları söylendi, diğer yarısı ise normal sosyal ilişkiler kurması belirtildi. 1 haftalık süreç sonunda kişilerden alınan geri bildirimlere göre, Facebook kullanmayanların, kullananlara göre kendilerini daha hoşnut ve dengeli hissettikleri rapor edildi.

Facebook'u kullanmayan grup, kendilerini daha çok konsantre ve daha az stresli hissettiklerini belirtirken, ayrıca kurdukları sosyal iletişimlerde de oldukça memnun olduklarını ifade etti.

Happiness Research Institute adına araştırma ekibinde bulunan bilim insanlarından Meik Wiking, söz konusu araştırma hakkında, “Sonuçlar bizi şaşırttı. İki grup arasındaki fark açık bir şekilde görülebiliyor” dedi.

Maarifgazete

Etiketler: Facebook   kullanmayanlar   daha   mutlu  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki