Facebook İlk Çeyrek Bilançosunu Açıkladı

Facebook İlk Çeyrek Bilançosunu Açıkladı Doların dünya genelindeki dalgalanmaları şirketleri de etkiledi.
Yayınlanma tarihi: 26 Nisan 2015, Pazar günü, saat: 09:47

Doların dünya genelindeki dalgalanmaları şirketleri de etkiledi. Facebook'un ilk çeyrek bilançosu beklentinin altında kaldı.New York Borsası kapandıktan sonra yapılan açıklamaya göre, Facebook,31 Mart 2015'te biten ilk çeyrekte 3,54 milyar dolar gelir ve 512 milyon dolar net kar elde etti. Piyasaların beklentisi ise şirketin ilk çeyrekte hisse başına 0,40 dolar net karla toplamda 3,56 milyar dolar gelir açıklayacağı yönündeydi.

NET KAR YÜZDE 20 AZALDI

Şirketin geliri, böylece geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 42 artarken, net karı yüzde 20 azalmış oldu. Facebook, 2014'ün ilk çeyreğinde 2,50 milyar dolar gelir ve 642 milyon dolar net kar açıklamıştı.

BEKLENTİLERİN ALTINDA KALDI

Facebook'un, beklentilerin hafif altında kalan gelirinde güçlenen dolar etkili oldu. Şirket, açıklamasında döviz kurundaki dalgalanmaların olumsuz etkileri hesaba katılmadığında, gelirinin önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 42 yerine yüzde 49 artmış olacağını bildirdi.

HİSSELER YÜZDE 2,5 DEĞER KAYBETTİ

Ayrıca, veri merkezleri ve uzun vadeli girişimlere yönelik harcamaların da şirketin karını olumsuz etkilediği belirtildi. Facebook'un hisseleri, borsa kapanış saatinden sonra yapılan işlemlerde yaklaşık yüzde 2,5 değer kaybederek, hisse başına 82,52 dolara geriledi.

ensonhaber.com

Etiketler: Facebook   İlk   Çeyrek   Bilançosunu   Açıkladı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki