Evde Sağlık Hizmetleri, 20 Bin Ziyaret Gerçekleştirdi

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteriliğine bağlı Evde Sağlık Hizmetleri tüm hızıyla çalışmaya devam ediyor.
Yayınlanma tarihi: 08 Temmuz 2015, Çarşamba günü, saat: 08:19

Genel Sekreterlik bünyesinde Akdağmadeni, Boğazlıyan, Sarıkaya, Sorgun, Yerköy ve Yozgat Devlet Hastanelerinde Evde Bakım Hizmetleri 2010 yılından beri vatandaşlara hizmet veriyor. Ayrıca Yozgat Ağız Diş ve Sağlık Merkezinde de Evde Sağlık Hizmetleri ekibi de buluyor.

2010 yılından beri  başlatılan Evde Sağlık Hizmetlerinde bugüne kadar Yozgat’ta toplam 2 bin 664 hastaya ulaşılarak, 20 binin üzerinde ev ziyareti gerçekleştirildi. Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail Kurca “Sağlık tesislerimize bağlı Evde Sağlık Hizmetleri, çeşitli hastalıklar nedeniyle evde sağlık hizmeti almaya ihtiyacı olan bireylere, evinde ve aile ortamında, sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini de kapsayacak şekilde verilen muayene, tetkik, tedavi, tıbbi bakım ve iyileştirme hizmetleri vermektedir.

Bu hizmetin başladığı 2010 yılından itibaren toplam 2 bin 664 hastaya ulaşılarak 20 binin üzerinde ev ziyareti gerçekleştirildi. Hasta başında, hastanın ihtiyaçlarına uygun bakım planı yapılılarak,refakatçi eğitimini içeren periyodik ziyaretlerle uygulamalı eğitim programları da yapılıyor.Bu eğitimlerin uygulanması ile ekiplerimizden evde sağlık hizmeti alan hastalarımız yakınlarının veya refakatçilerinin hasta bakımı konusunda özgüvenli ve bilinçli katkılarını sağlamış olacağız” dedi.

Etiketler: evde   sağlık  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki