Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık tesislerinden Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, “Evde Sağlık Hizmeti” kapsamında “Evde Diş Tedavisi” hizmetine hız kesmeden devam ediyor. 

Yaşlı ve Engelli Hastaların Diş Tedavisi Ameliyathanede
Evde Sağlık Birimi, gelişim geriliği bozukluğu olan engelli çocuk ve erişkin hastaların,  yaşlı hastaların diş bakım ve tedavileri, evde yapılamayacak bir tedavi ise Yozgat Devlet Hastanesi ile yapılan protokol çerçevesinde, Yozgat Devlet Hastanesi ameliyathanesinde her Cuma günü,  steril bir ortamda genel anestezi veya hafif sedasyon altında tedavilerinin yapılması sağlanıyor. 

Evde Sağlık Birimi ekibi, özverili çalışmaları ile gerekli prosedürler yerine getirildikten sonra Yozgat Devlet Hastanesi ameliyathanesinde; anestezi altında 2015 yılında 40 hastaya diş çekimi, 2016 yılında ilk 6 ayda ise 25 hastaya diş çekim ve tedavileri yapılmıştır. 

Sadece 1 Telefon Kadar Uzak
“Halkımızın Sadece 1 Telefon Uzağındayız” sloganıyla çalışan ekip, evlerinde, akraba ve komşularında yatalak ve engelli vatandaşların, (354) 217 32 68 nolu telefonu arayarak kimlik bilgilerini ve ev adreslerini bildirmeleri halinde o adrese ulaşarak hastaların diş tedavilerini yapmaktadır.