Esnaf, kira öder gibi ev sahibi olacak

Yozgat Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Eyüp Coşgun, esnafın ev sahibi olması için girişimlerin başladığını bildirdi.
Yayınlanma tarihi: 13 Ekim 2015, Salı günü, saat: 09:32

Yozgat Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Eyüp Coşgun, esnafın ev sahibi olması için girişimlerin başladığını söyleyerek, esnafların ev sahibi olması için TESK’in bu yönde bir çalışma içerisinde olduğunu dile getirdi.

Yozgat’ta da esnafların ev sahibi olmalarını arzu ettiklerinin altını çizen Coşgun, konunun detaylarının da önümüzdeki günlerde kesinleşeceğini ifade etti. Coşgun, kendi mütevazi dükkanında ekmeğini çıkarmak için el emeğini göz nurunu döken ama bir ev alamayan esnaf ve sanatkara Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) ev sahibi yapacağına dikkat çekti.

Coşgun, bu konuda TESK’in önemli adımlar attığını vurgulayarak, “Evsiz esnaf kalmayacak. Normal piyasa şartlarında kazançlarından artırarak bir ev sahibi olamayan esnafım TOKİ ile ev sahibi olacak. Esnafımız kira öder gibi ucuz taksitlerle bulunduğu ilde evini alacak. Böylece esnafın geleceği garanti altına alınacak ” dedi.

TOKİ Başkanlığının yeni projelerinde yaptıkları dükkanların esnafında kiralayabileceği ölçekte olduğunu aktaran Coşgun, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in TOKİ nezdinde girişimlerde bulunduğunu bildirdi. Coşgun, “TOKİ hedeflediği konut sayısını artırarak 5 yıl içinde evsiz esnaf ve sanatkâr kalmayacak. Bunun için TOKİ ile TEKS protokol yapacak. Esnafımız kira öder gibi rahatlıkla ödemesini yapabileceği uzun taksitlerle ev alacak. Esnaf dükkanının üstünde oturacak. Esnaf ve sanatkarımız başvurularını; TESK’in internet sayfasından ve tüm illerimizde Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliklerine yapabilecekler. 

TESK detaylı bilgileri genelgeyle ile duyuracak. TESK’in hedefi, bir sonraki aşamada esnafların yanında çalışan çırak ve kalfaları da ev sahibi yapmak” diye konuştu.

Etiketler: eyüp çoşkun  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki