Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, ilçe merkezinde atıl durumda kalan atıl kalan eski terminal alanına planladıkları projenin tamamlanması ile birlikte bölgenin yaşam merkezine dönüşeceğini söyledi. 

Akdağmadeni Belediyesi hazırladığı projeleri bir bir hayata geçiriyor. Yozgat’ta gelişimini hızla sürdüren ilçelerin başında gelen Akdağmadeni’nde 7 milyon TL harcama ile yapılacak yaşam merkezi için çalışmalara başlandı. 

Akdağmadeni Belediyesi tarafından eski terminal yerine planlanan 7 bin 800 metre karelik sosyal yaşam alanı projesine start verildi. 

Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, İlçenin geleceği için her zaman büyük projeleri hayata geçirmenin gayretinde olduklarını söyledi. 

Daştan, “İlçemiz için daima büyük düşünüp büyük işler yapıyoruz. Kısa süre önce yıkımını tamamladığımız eski terminal alanına yapılacak olan 3600 m2 kapalı alan 4200m2 peyzaj alanıyla toplamda 7800m2 inşaat alanına sahip devasa projeye başlandı. Alt katın ön cephesinde iş yerleri, kapalı minibüs otoparkı, vatandaşlarımızın yorgunluğunu atabileceği modern bir şekilde tasarlanmış kafeterya, çocuk oyun alanları, yeşil alanlar, dinlenme alanlarıyla birlikte tam manasıyla bir çekim merkezi haline gelecek olan projeyi hayata geçirmiş olacağız. 450 gün içerisinde inşaatın tamamlanması hedefliyoruz” dedi.