Eski SGK binasında yıkım başladı

Sosyal Sigortalar Kurumu İl Müdürlüğü olarak hizmet veren ve kurumun Sosyal Güvenlik Kurumu adını almasıyla yeniden yapılanma sürecinde yeni hizmet binasına taşınmasıyla boş ve atıl kalan eski Sosyal Güvenlik Kurumu binasının yıkımına başlandı.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 02:54

Yozgat Valiliği tarafından satışa çıkarılan ve özel bir giyim firmasının satın aldığı eski SGK binasında tahliyelerin gerçekleşmesinin ardından binanın yeni mülk sahibi olan LC Waıkıkı isimli firma tarafından yıkım çalışmaları başladı. Yozgat Valiliği’nin uzun uğraşları ve çabaları sonucunda tahliyelerin tamamlanmasıyla birlikte binanın da yıkımına başlandı. 

Yıkılan eski binanın yerine söz konusu firmanın yeni ve modern bir bina inşa edeceği ve Yozgat şehir merkezinin ortasında insanların ihtiyacını karşılayabileceği ve istihdam oluşturacak yeni bir işyerinin yapımına başlanacağı bildirildi. Yeni binanın yapımıyla ilgili Yozgat Belediyesi’nin de devreye girdiği ve yapılacak yeni binada vatandaşlar için daha fazla kaldırım alanları ve yollar bırakılacağı kaydedilirken, Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın binanın yeni sahipleriyle bire bir görüşerek inşa edilecek yeni binanın Yozgat’ın geçmişteki nostaljik ve tarihi mimarisine uygun inşa edilmesi kararı alındığı da belirtildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki