Eski Sanayide Şantiye Kuruldu

Arslan, 'Nisan başında ihaleyi alan firma şantiyesini kurdu.'
Yayınlanma tarihi: 19 Nisan 2016, Salı günü, saat: 09:11

Eski sanayi kentsel dönüşüm projesinde kapsamında başlatılan çalışmalar neticesinde ihaleyi alan firma şantiyesini kurarak inşaat çalışmalarına hız kazandırdı. 

Yozgat Belediyesi sorumluluğunda bulunan inşaat alanının temizlenmesi işini hızlandırılarak, müteahhite yer teslimi yapıldı. 15 gün içerisinde inşaat alanındaki hafriyatlar tamamen temizlenmiş olacak.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, "Yıllardır sürüncemede kalmış, çözümsüz hale getirilmiş bir sorunu çözüme kavuşturduk. Şantiye kuruldu. İnşaat alanı temizlendi. Müteahhit çalışmalarına başladı. Bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yozgat için yapılacak daha çok işimiz var" dedi.

Yozgat'ın en merkezi yerinde yıllardır duran mezbelelik görüntü artık tarihe kavuşacağını vurgulayan Başkan Arslan, "Yapılacak 297 konut, 59 işyeri, 1000 kişilik cami ve sosyal tesisler Yozgatımızda çok önemli bir ihtiyacı gidermiş olacak. Yıllardır konut ve işyerlerinin tamamlanmasını bekleyen hemşehrilerimizin mağduriyeti de son bulacak. Proje iki yıl içerisinde tamamlanacak." şeklinde ifade etti.

Etiketler: eski sanayi   yozgat   kazım arslan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

Ali Caner
19 Nisan 2016, Salı, 15:33
Merhaba konut sayısı Yozgat Belediyesi 6 Nisan haberinde 397 yazıyor bugünkü haberi 297 adet hangi rakam doğru acaba
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki