Eski Sanayide Ruhsat Teslim Edildi

17 Aralıkta ihalesi yapılacak olan 'Eski Sanayi Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ruhsatı, TOKİ Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu'na teslim edildi.
Yayınlanma tarihi: 05 Aralık 2015, Cumartesi günü, saat: 10:39

Yozgat Belediyesi tarafından projesi hazırlanan, ancak hak sahiplerinin itirazları nedeniyle bir sonuca ulaşılamayan eski sanayi bölgesindeki kentsel dönüşüm için beklenilen çalışmaların en önemli adımı atıldı.

Virane görüntüsünden kurtulamayan eski sanayi sitesi için Yozgat Belediyesi tarafından hazırlanarak, yeniden revize edilen yeni proje yakında hayata geçecek. 17 Aralık günü ihalesi yapılacak olan eski sanayi sitesinin proje ruhsatı, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Açıkgöz tarafından TOKİ Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu'ya teslim edildi. 

Eski Sanayi Sitesi'ndeki hak sahiplerinin itirazları sebebiyle projenin başlatılamadığını belirten Açıkgöz, "Biz hak sahipleri ile görüşerek. 7 milyon lira bir kamulaştırma yaptık ve çalışmalarımızı tamamladık. Bunun yanında proje yenilenmesine gidildi. Daha önce 16-17 kat üzerinde 630 daire yapılacaktı. Bunu biz 7 kat üzerine 297 konuta düşürdük. Daha önceki anlaşmadaki konutların yüzde 34’ü belediyenin olacaktı, şimdi ise yüzde 24’ü belediyemizin olacak. Biz belediyeye gelir getirmekten ziyade güzel bir şehir yapmayı, örnek bir proje uygulamayı düşündük" diye konuştu.

Eski Sanayi Sitesinin TOKİ tarafından 17 Aralık’ta ihale edileceğini ifade eden Açıkgöz, özellikle yeni yapılan valilik hizmet binası alt kısmında bulunan Menekşe evlerinin olduğu bölümde bir meydan oluşturmayı düşündüklerini, yeni caddeler, yeni iş alanlarıyla şehrin sosyal ve ekonomik olarak gelişmesi yönünde çalışmalar yaptıklarınıda belirtti.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki