Eski Sanayi Sitesinde Yıkım Başladı

Eski sanayi sitesinde uygulanmaya başlanacak olan kentsel dönüşüm için yıkım başladı
Yayınlanma tarihi: 28 Ekim 2015, Çarşamba günü, saat: 15:19

Yozgat Belediyesi’nin Eski Sanayi Bölgesi’ni mezbelelik durumundan kurtarmak için başlatmış olduğu Kentsel Dönüşüm Projesi arsa sahiplerinin bir kısmının konuyu yargıya taşımasıyla birlikte askıya alınmış ve mahkeme Yozgat Belediyesi’nin aleyhinde bir karar vermişti.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan eski sanayi sitesi ile ilgili yaptığı açıklamada, Kentsel dönüşüm ihalesinin 7 Aralık'ta yapılacağını, inşaat sürecinin ise 2016 yılın içerisinde başlayacağını ifade ederek, yeniden projelendirilen eski sanayi sitesinin TOKİ ile birlikte yürütülecek çalışmalar ile birlikte etap etap yapılacağını söyledi.

Kendilerinden önce belediye ile TOKİ’nin anlaşma yaptığını ve belediyenin 20 milyon avans alarak kullanmış olduklarını ifade eden Arslan, “O dönemde itirazlar sebebiyle proje başlatılamamış ve mahkeme tarafından iptal edilmişti. Biz hak sahipleri ile görüşerek 7 milyon lira bir kamulaştırma yaptık ve çalışmalarımızı tamamladık. Bunun yanında proje yenilenmesine gidildi. Daha önce 16-17 kat üzerinde 630 daire yapılacaktı. Bunu biz 7 kat üzerine 297 konuta düşürdük. Daha önceki anlaşmadı konutların yüzde 34’ü belediyenin olacaktı, şimdi ise yüzde 24’ü belediyemizin olacak. Biz belediyeye gelir getirmekten ziyade güzel bir şehir yapmayı, örnek bir proje uygulamayı düşündük” dedi.

Başkan Arslan, “Biz o bölgede kentsel dönüşümü imkanlarımız ölçüsünde sürdüreceğiz. Özellikle yeni yapılan Valilik alt kısmındaki Menekşe evlerinin olduğu bölümde bir meydan oluşturmayı düşünüyoruz. Yeni caddeler, yeni iş alanlarıyla şehrimizi sosyal ve ekonomik olarak gelişmesi yönünde çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.

 

Etiketler: yozgat   belediye   başkan   kazım arslan  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki