Eski Devlet Hastanesi, Milli Eğitime Tahsis Edildi

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, eski Devlet Hastanesi arazisinin Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis işleminin yapıldığını ifade etti.
Yayınlanma tarihi: 12 Ocak 2018, Cuma günü, saat: 13:15

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, eski Devlet Hastanesi arazisinin Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis işleminin yapıldığını müjdeledi.
                         
Arazinin tahsisi için Başbakanlık, Sağlık Bakanlığı ve Maliye Bakanlıkları düzeyinde yoğun girişimde bulunduklarını belirten Başer, sonuç odaklı bu girişim sonucunda müspet neticede aldıklarını vurguladı. 
                         
Eğitim ve Öğretimde, Yozgat’ın kalite standartlarını yükseltmek için çalıştıklarını belirten Milletvekili Başer, Eski Devlet Hastahanesi arazisi üzerine 32 derslikli, spor salonunda bulunduğu eğitim kompleksi yapmayı düşündüklerini ifade etti.
                          
Başer, Modern çağın gereklerine uygun eğitim ve öğretim yapılabilmesi için öncelikle okulların fiziki yapılarını uygun hale getirmenin elzem olduğunu belirterek tüm okullarımızın fiziki yapılarının ve donatılarının gözden geçirileceğini, eksikliklerinin hızla tamamlanacağını söyledi
                     
İktidarları döneminde, Türkiye’de  ve Yozgat’ta her alanda olduğu gibi eğitim alanında da devrim niteliğinde değişimler yaptıklarını vurgulayarak açıklamalarına devam eden Başer, tarih birikimine güvenen, geleceğinden emin, özgüveni yüksek nesiller yetiştirmek için çalıştıklarını ifade etti. Başer “Bu eğitim kurumlarında verilecek eğitimle takip etmekten, taklit etmekten çıkacağız, Başkalarına hayranlık duyan değil, kendi özüne hayranlık uyandıran gençler yetiştireceğiz, takip edilen, öncü bir toplum olacağız, kendi medeniyet ve tarih birikimimizle mücehhez bir nesil yetiştireceğiz diyerek sözlerini tamamladı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki