Eşini sakat bırakan kocaya 20 yıl hapis

Yozgat'ta Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan dava açılan tutuklu sanık Ahmet Boztaş ile ilgili kararda ceza indirimine gidilmedi.
Yayınlanma tarihi: 05 Haziran 2015, Cuma günü, saat: 08:20

Yozgat'ta geçen yıl 6 çocuk annesi eşini av tüfeğiyle yaralayarak iki bacağının kesilmesine neden olduğu gerekçesiyle yakalanıp, hakkında 'Kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan dava açılarak, Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu olarak yargılanan sanık Ahmet Boztaş'a (38) 20 yıl ağır hapis cezası verildi.

Yozgat Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Ahmet Boztaş ile avukatı Tuncay Şener, bazı sanık yakınları, Ankara GATA'da tedavisi devam eden Arzu Boztaş'ın ablası Kısmet Karademir, Çağdaş Hukukçular Derneği üyesinden avukatlar, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın müdahil olarak katıldığı duruşmada, savcılık mütalaasının önceki oturumda okunduğu, sanık Boztaş'a, "kasten adam öldürmeye teşebbüs" suçundan 13 ila 20 yıl arasında hapis cezası verilmesinin talep edildiği hatırlatıldı. Mahkeme sanık Avukatı Tuncan Şener'in savunmasını da dinledikten sonra kararını verdi. Mahkeme, 'Kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan sanık Ahmet Boztaş'a 20 yıl ağır hapis cezası verdi. Kararın açıklanması sonrasında sanık yakınları önce salondan, daha sonra da adliye sarayı bahçesinden polis tarafından uzaklaştırıldı. Bu süre içerisinde Arzu Boztaş'ın avukatları ve yakınları adliyede bekletildi. 

Duruşma sonrasında basına açıklama yapan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Ankara Temsilcisi Ayşen Kavas, kadın cinayetlerini durdurmak için verdikleri mücadeleden olumlu bir sonuç aldıklarını belirterek, verilen kararın Arzu Boztaş'ın ve yakınlarının acısını bir nebze olsun dindirebileceği gibi, verilen kararda indirime gidilmemesinin aynı zamanda bundan sonra kadına yönelik şiddet uygulama eyleminde olabileceklere karşı caydırıcı niteliği taşıdığını savundu. Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukat Evin Konuk da duruşma sonrası yaptığı açıklamada, mahkemenin hiç bir indirime gitmeksizin üst sınırdan cezayı verdiğini, sanık Ahmet Boztaş'a 20 yıl ağırlaştırılmış hapis cezası verildiğini açıkladı. Duruşmayı izlemek üzere adliyeye gelen Arzu Boztaş'ın ablası Kısmet Karademir ise, kardeşinin koluna protez takıldığını, tedavisinin ise devam ettiğini anlattı.

-OLAY-
Yozgat'ın Taşköprü Mahallesi'nde 21 Ekim 2014 tarihinde 14 yıllık evli ve 6 çocuk annesi Arzu Boztaş'ın (28) kocası Ahmet Boztaş tarafından av tüfeğiyle yaralandığı iddia edilmiş, Ankara'da tedavi altına alınan Arzu Boztaş'ın bacakları kesilmişti. 
Haber / Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Etiketler: arzu boztaş   mahkeme   sakat   ceza  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki