Eşini av tüfeğiyle yaralayan şahsın duruşması ertelendi

Yozgat'ta Arzu Boztaş'ı av tüfeğiyle ateş ederek yaralayıp, iki bacağının kesilmesine neden olduğu iddiasıyla 20 yıl ağır hapis cezası istemiyle yargılanan şahsın duruşması 4 Haziran 2015 tarihine ertelendi.
Yayınlanma tarihi: 03 Haziran 2015, Çarşamba günü, saat: 07:01

Yozgat'ta geçen yıl ekim ayında 6 çocuk annesi eşi 28 yaşındaki Arzu Boztaş'ı av tüfeğiyle ateş ederek yaralayıp, iki bacağının kesilmesine neden olduğu iddiasıyla 20 yıl ağır hapis cezası istemiyle tutuklu olarak yargılanan 38 yaşındaki Ahmet Boztaş ile ilgili duruşma 4 Haziran 2014 tarihine ertelendi.

Yozgat'ın Taşköprü Mahallesi'nde 21 Ekim 2014 tarihinde, 6 çocuk annesi Arzu Boztaş, iddiaya göre 14 yıllık eşi Ahmet Boztaş tarafından av tüfeğiyle ateş edilerek yaralandı. 7 el ateş edilerek ağır yaralanan ve Ankara'da tedavi gören Arzu Boztaş'ı yaralamaktan tutuklanan Ahmet Boztaş, Yozgat Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ikinci duruşma öncesinde polis Adliye Sarayı önünde geniş güvenlik önlemleri aldı. 

Duruşmayı izlemek üzere mağdur kadının babası Elvan Cansever ile diğer yakınları, Çağdaş Hukukçular Derneği Üyesi Avukat Evin Konuk, 'Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu' üyeleri, CHP Yozgat Milletvekili adayı Zeynep Kılıçaslan ve bazı CHP yöneticileri Adliye Sarayı'na geldi. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneğin Ankara Temsilcisi Ayşen Kavas, kadın cinayetlerini durdurmak için mücadele verdiklerini tekrar ederek, Arzu Boztaş'ın evliliği boyunca şiddet gördüğü kocası tarafından pompalı tüfekle kolları ve bacaklarından vurularak, bacaklarının kesilmesine neden olduğunu söyledi. Ayşen Kavas, verilen mücadele sonucunda Arzu Boztaş'ın durumuna daha fazla seyirci kalmayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın da harekete geçerek, mağdurun hastane masraflarının karşılandığını ifade etti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın müdahil olarak katıldığı duruşmada savcılık mütalaasını okudu, hafifletici nedenlere mütalaasında yer vermedi. Bunun olumlu bir gelişme olduğunu belirten Arzu Boztaş'ın Avukatı Evin Konuk, duruşmada sanığın 3 şahit daha gösterip, mahkemece dinlendiğini, bunların da çelişkili ifadeler verdiğini kaydetti. Avukat Konuk, ''Sanığın aklı dengesinin yerinde olup, olmadığının araştırılması yönündeki talebi mahkeme heyeti geri çevirdi. Bunun üzerine sanık avukatı tarafından mütala için ek süre istendi. Mahkeme heyeti de duruşmayı 4 Haziran 2015 tarihine erteledi. Bu tarihte karar verilmesini bekliyoruz'' dedi.

Duruşmayı izlemek üzere gelen mağdurun kardeşi Kısmet Karademir de, sanığın cezalandırılmasını istediğini, sonuna kadar konunun takipçisi olacağını ifade etti. 
Haber/Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Etiketler: yozgat   dava   arzu boztaş   mahkeme  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki