Eşinden, Şehit Eşine Mektup

Şehit Polis Adem Cankurtaran'ın eşi İtibar Cankurtaran, yazıp internet sayfasında paylaştığı mektubunda, olay günü yaşadıklarını özetleyip, 'Hayat arkadaşım, can yoldaşım, evimin direği. Bizi sensiz bırakanların boynu kopsun, evlerine ateşler düşsün, inşallah' diyerek beddua etti.
Yayınlanma tarihi: 17 Eylül 2015, Perşembe günü, saat: 15:08

Iğdır'ın Dilucu Sınır Kapısı'nda görevli polis memurlarını taşıyan servis minibüsüne 3 Eylül tarihinde yapılan bombalı saldırıda şehit olan polis memurlarından Adem Cankurtaran'ın eşi İtibar Cankurtaran mektup yazıp internet sitesinde paylaştı.

Olay gününde yaşadıkladrını anlatıp, şehit olacağının içine doğduğunu yazan İtibar Cankurtaran, "Hayat arkadaşım, can yoldaşım, evimizin direği. Bizi sensiz bırakanların boynu kopsun, evlerine ateşler düşsün inşallah." diye beddua etti. Şehit Polis Adem Cankurtaran'ın Yozgat'ın Osmanpaşa köyünde evlilik yıldönümünde toprağa verildiği anlatan İtibar Cankurtaran, "Canım eşim, hayat arkadaşım, evimizin direği, evlilik yıldönümümüzde ben seni kara toprağa verdim, doyamadım sana" diye başladığı mektubunda "Prensesimizi nasıl bıraktın, işten gelir gelmez "kızım nerede" derdin. Çok özlüyorum. İşe gidince seni çok özlüyorduk, sabahlar olmuyordu, saatler geçmiyordu, balkonlarda bekliyorduk seni, geldiğini görünce koşa koşa kapıyı açıyorduk. Ne yaptın, iş nasıl, ne var ne yok, yollar nasıl? diyordum, "iyi bir sıkıntı yok" diyordun,üzülmeyeyim diye söylemiyordun" satırlarına yer verdi.

İtibar Cankurtaran, şehit olacağının içine doğduğunu da vurguladığı ve 15 Eylül 2015 tarihinde internet sitesindeki sayfasında paylaştığı mektubunda şunları ifade etti:
"Zaten her şey içine doğmuştu. "15-20 günüm var, bana iyi davran" demiştin, akşam yattığımızda "Şehit olasım var" dedin, her şeyi söyledin ama ben yakıştıramıyordum "Allah Korusun" diyordum. Sabah işe giderken kapı bile göndermek istemedi, ne kilitlendi, ne açıldı. Geri geldin, son kez görüyüm diye mi geldin? Bozulan kapı kilidini "bugünlük idare et, yarın gelince yaparım" dedin gittin. Arkandan baktım, servisin gelmiş bekliyordu. Koşa koşa gittin bindin servise. O görüşüm son oldu. Ben seni sabah bekliyordum, gönderdiğim gibi bekliyordum, gelmedin. Al Bayrağa sarılı geldin, şaka gibi, hala inanamıyorum, hala çalışıyorsun sanıyorum, konduramıyorum. Hayat arkadaşım, can yoldaşım, evimin direği. Bizi sensiz bırakanların boynu kopsun, evlerine ateşler düşsün inşallah."

haber: Seyfi Çelikkaya

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki