Esentepe Koleji öğrencileri fidan dikti

Esentepe Koleji Öğrencileri, Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Selçuk Üniversitesi Kampüs bölgesinde fidan dikimi yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 02 Nisan 2015, Perşembe günü, saat: 22:05

Esentepe Koleji Öğrencileri, Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Selçuk Üniversitesi Kampüs bölgesinde fidan dikimi yapıldı.

Selçuk Üniversitesi Kampüs bölgesinde belirlenen yeşil alanda gerçekleştirilen fidan dikimine, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Esentepe Koleji müdür yardımcısı Murat Şiraz, amaçlarının; ağaç ve orman sevgisini öğrencilere kazandırmak, doğal varlıkları ve çevre sağlığını korumak, doğal zenginliklerimizin bilinçsizce kullanılıp geri dönüşümsüz bir şekilde yok olmasına izin vermemek olduğunu söyledi. Şiraz,  Ormanların bu ülkenin en önemli zenginlik kaynağı olduğunu söyledi. "Ormanların sağladıkları ekonomik değerlerinin yanında erozyonun önlenmesi, iklim üzerindeki olumlu etkileri, havayı temizlemesi, oksijen kaynağı olması, bazı canlılar için barınak görevi görmesi, karbon yutakları olması, su kaynaklarını düzenlenmesi gibi fonksiyonları insan yaşamı ve hayvanların yaşamı için hayati önem taşımaktadır. Bu kapsamda Esentepe Koleji olarak her yıl düzenli olarak ağaç dikim kampanyaları yürütüyoruz. Okulumuz öğrencileri çeşitli türden 200 fidanı toprakla buluşturdu.
Haber: Zeki Dursun

Etiketler: konya   esentepe   kolej   fidan   selçuk   üniversite  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki