Ergin'den 2 Türkiye Birincisi

Özel Ergin Koleji öğrencilerinden Sadiye İrem Coşkun ve Ceyda Nur Altunok 120 sorunun tamamını doğru yaparak Türkiye birincileri arasına girdiler.
Yayınlanma tarihi: 16 Aralık 2015, Çarşamba günü, saat: 09:19

Yozgat Özel Ergin Koleji, 19 yıldan beri Yozgat eğitimine önemli katkılar sağlamaya devam ediyor. Son olarak 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında öğrencilerin  soru kitapçıklarından alınan sonuçlara göre Sadiye İrem Coşkun ve Ceyda Nur Altunok 120 sorunun tamamını doğru yaparak Türkiye birincileri arasına girdiler.

Okul Müdürü Oğuz Köker yaptığı açıklamada şöyle söyledi, "Biz Özel Ergin Eğitim Kurumları olarak Yozgat eğitimine hem ders başarısı hem de sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlerle katkı sağlamaya devam ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz." dedi.

Son yapılan TEOG sınavında iki öğrencimizin 120 sorunu tamamına doğru yaparak Türkiye birincileri arasına girdi. Ayrıca sınava giren öğrencilerin Teog ortalaması 105 olduğunu söyleyen Oğuz Köker, TEOG sınavı öncesi öğrencilerimiz uzun bir maratondan geçti. Birinci dönemde gerçekleşen sınavı iyi bir şekilde atlattık ve Sadiye İrem Coşkun ve Ceyda Nur Altunok isimli öğrencilerimiz soru kitapçıklarından aldığımız sonuca göre soruların tamamını doğru yaparak Türkiye birincileri arasında yer aldılar. TEOG sınavının uzun soluklu bir maraton olduğunu söylemiştik." şeklinde konuştu.

Kolej Müdürü Oğuz Köker, "Bu uzun soluklu maratonun ilkini sağlık bir şekilde atlattık. Öncelikle bizlerin, velilerimizin daha da önemlisi Yozgat’ın gururu olan öğrencilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. TEOG sınavı süresince mesai gözetmeksizin gecelerini gündüzlerine katan öğretmenlerimize, bizlere destekleriyle her zaman güç veren değerli velilerimiz ve bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye ifade etti.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki