Ergin'de Yerli Malı Haftası

Özel Ergin Koleji yerli malı standı açarak, öğrencilere hem yerli malının anlamını anlattı, hem de açtıkları stanttan öğrencilere ikramda bulundu.
Yayınlanma tarihi: 16 Aralık 2015, Çarşamba günü, saat: 09:13

Yozgat Özel Ergin Koleji'nde 12-18 tarihleri arasında gerçekleşen “Yerli Malı Haftası” nedeniyle, 3-B sınıfı öğrencileri farklılık yaparak Yerli Malı haftasının önemini arkadaşlarına ikram ettiği yiyeceklerle anlattı.

Yerli Malı Haftası nedeniyle bu yıl farklı bir etkinlik düzenlemek istediklerini söyleyen 3-B sınıf öğretmeni Yasemin Topalak, "Her yıl 12-18 Aralık tarihlerinde Yerli Malı kutlamaları yapılmakta. Biz de bu yıl farklı bir etkinlik düzenleyelim hem yerli malı haftasını hemde yerli malının önemini okul öğrencilerine anlatalım istedik. Öğrencilerimiz evlerinden getirdikleri yiyeceklerle Yerli Malı Sandı açarak, okul öğrencilerini hem bilgilendirdi, hem de getirmiş oldukları yiyecekleri ikram etti” dedi.

İlkokul Müdür Yardımcısı Adil Gülaç’tı da; “12-18 Aralık tarihleri arasında bütün yurtta Yerli malı haftası olarak kutlanmakta. Öğrencilerimize özellikle yerli malı kullanmanın ülke ekonomisini kattığı önemden bahsediyoruz. 3-B sınıf öğrencilerimizde öğretmenleri Yasemin Topalak hanımefendi eşiliğinde güzel bir uygulamayla Yerli Malının önemini bütün öğrencilere anlattı. Yerli malı kullanmanın önemini bu yaşta öğrencilere aşılamalıyız ki, ileriki yaşlarda yerli malının kullanımına özen göstererek üretici ve tüketici haline gelerek ülke ekonomisine katkı sağlasınlar. Bunun farkına öğrenciler gelirse aileleri de yerli malı kullanmaya sevk etmiş olacaktır” diye konuştu.

Etiketler: özel   ergin   kolej   yozgat   adil gülaçtı   yasemin topalak  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki