Türkiye genelinde yaklaşıl 1 milyon 2 yüz bin öğrencinin girdiği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında, Yozgat Özel Ergin Ortaokulu öğrencilerinden Sadiye İrem Coşkun ve Ceydanur Altunok isimli öğrenciler 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Türkiye biricileri arasında yerlerini aldı.

Yozgat’ta 19 yıldır başarılarla adından sıkça söz ettiren Özel Ergin Eğitim Kurumları, ülke genelinde yaklaşık 1 milyon 2 yüz bin öğrencinin katıldığı TEOG sınavında iki öğrencisi 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Türkiye derecesi yaparak öğrencilere arasında girmeyi başardı.  6 branştan 20 şer sorunun sorulduğu TEOG sınavında 120 sorunun tamamını cevaplayan İrem Coşkun ve Ceydanur Altunok olurken, bir yanlışla Hatice Süeda Atalay, iki yanlışla Muhammed Şenliler, Ömer Faruk Çelik, Mehmet Halil Kılınç ve Nurseli Orhan, üç yanlışla ise Furkan Yasin Çalışkan ve Yusuf Can Doğan takip etti.

Basın mensuplarına açıklamada bulunan Özel Ergin Okul Müdürü Oğuz Köker, "Yozgat Özel Ergin Eğitim Kurumları olarak 19 yıldır Yozgat’ta hem eğitimde hem de diğer sosyal ve kültürel faaliyetlerde Yozgat’ımızın eğitimine katkı sağlamaya çalışıyor ve devam ediyoruz. Bu gün de Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı sonuçlarına göre sınava giren 43 öğrencimizden 2 öğrencimiz 120 sorunun tamamını doğru yaparak hem bizim, hem ailelerinin hem de Yozgat’ın gururu olmuşlardır. Alınan bu başarıyla birlikte toplam ders ortalamamız 105 puan olmuş, ders ortalamalarımız da Türkçe yüzde 85.8, Matematik yüzde 79.8, Fen Bilgisi 87,9, Sosyal Bilgiler 87.6, İngilizce 87.3, Dinkültürü ve Ahlak Bilgisi dersi ise 95.7 olmuştur” dedi.

Okul Müdürü Köker açıklamasının devamında; “Bu öğrencilerimizin yanında bir yanlışla Hatice Süeda Atalay, iki yanlışla Muhammed Şenliler, Ömer Faruk Çelik, Mehmet Halil Kılınç ve Nurseli Orhan, üç yanlışla ise Furkan Yasin Çalışkan ve Yusuf Can Doğan öğrencilerimiz bizleri sevindirmişlerdir. Alınan bu başarı bir birlikteliğin, bir takımın, okul aile, okul öğrenci, öğretmen idare iş birliği ile gelmiştir. Bizler öğrencilerimizin başarısı için gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Emeği geçen bütün öğretmen arkadaşlarıma, velilerimize ve elbette bizlere bu haklı gururu, sevinci yaşatan öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bu başarı hepimizin, Yozgat’ın başarısı. İnşallah başarılarımızın artması için daha özverili bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.