Ergin Koleji'nde, My Favourite Movie

Özel Ergin Koleji'nde 4’ncü sınıf öğrencileri tarafından “En Sevdiğim Film” projesi düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 31 Mart 2015, Salı günü, saat: 15:22

Özel Ergin Koleji 4’ncü sınıf öğrencileri “En Sevdiğim Film” projesi düzenlendi. Projede öğrenciler sevdikleri filmleri İngilizce olarak ağaç şemasıyla anlattılar. İngilizce öğretmeni Mehmet Akif Koçak tarafından düzenlenen çalışmada öğrenciler en sevdikleri filmi faizlendirerek anlattı.


Konuya ilişkin açıklamada bulunan İngilizce Öğretmeni Mehmet Akif Koçak; Her şeyden önce bu tarz projelerin amacının İngilizceyi sevdirmek ve yabancı dil öğrenimini motive etmek olduğunu belirterek, bu tür aktivitelere önem verdiklerini ve yararlı olduklarına inandıklarını ve klasik bir dil eğitiminden ziyade aktivitelerle zenginleştirip bu tip projelerle süsleyip öğrencilere yabancı dil öğrenimini kavratmaya çalıştıklarını söyledi.

Müdür Yardımcısı Mehmet Özsoy’da, öğrencilerimiz en sevdikleri filmleri ağaç şemaları halinde İngilizce olarak anlatarak zihinlerinde kalıcı olması sağlanıyor. Zaman zaman bu tür çalışmaları İngilizce öğretmenlerimiz yapıyor derslerde de oldukça faydalı oluyor. Çünkü öğrenci yaptığı çalışmayı İngilizce olarak önce anlıyor sonra uyguluyor, böylelikle de zihinde kalıcı oluyor” diye konuştu.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki