Eren Tan Yozgatspor'a veda etti

Yeni sezon öncesinde Yeşil Kırşehirspor'dan transfer edilen stoper Eren Tan Yozgatspor 1959 FK'nın güçlü kadrosunda kendine yer bulamadığı için takımdan ayrılmak istedi.
Yayınlanma tarihi: 08 Ekim 2015, Perşembe günü, saat: 08:51

Yeni sezon öncesinde Yeşil Kırşehirspor'dan transfer edilen stoper Eren Tan Yozgatspor 1959 FK'nın güçlü kadrosunda kendine yer bulamadığı için takımdan ayrılmak istedi. Yozgatspor yönetiminin ve teknik heyetinde futbolcunun gitmesinde bir sakınca görmemesi üzerine Eren ile yapılan sözleşme karşılıklı fesih edildi.

Yozgatspor'da teknik direktör Tahir Çopur'un yönetimden performansını beğenmediği Eren Tan'a natif bir isim istemesi sonrasında Ömür Ağgün transferi gerçekleşti. Yozgatspor'da oluşturulan güçlü kadro içerisinde forma giyme şansı bulamayan Eren ise kırmızı siyahlı yönetime takımdan ayrılma istediğini iletti. Yönetim ve teknik heyetin yaptığı görüşmede futbolcunun gitmesinde bir sakınca olmadığı kanısına varılınca Eren Tan'ın sözleşmesi karşılıklı olarak fesih edildi. Eren ise futbol hayatına Konya ekiplerinden Ereğlispor'da devam edecek.

Yozgatspor Asbaşkanı Ahmet Akgün ise konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şunları söyledi. "Futbolcumuz Cankat Eren Tan ile kendi isteği doğrultusunda yollarımızı ayırdık. Eren'in bulunduğu mevki ye yaptığımız yeni transferimiz Ömür Ağgün'den biraz kendini yetersiz mi gördü veya başka bir duyguya mı kapıldı bunu bilmiyorum. Son maçlarda kadroya girememesinden dolayı  ayrılma gereksinimi duydu. Bizde yönetim ve teknik ekip olarak gitmesinde herhangi bir mahsur görmedik. Karşılıklı olarak sözleşmeyi fesih ettik. Bu güne kadar futbolcuya yapılan ödemelerin geri iadesi alındı. Disiplin ve ahlaki yönden Eren çok iyi bir kardeşimiz fakat bizim takım kalitesini yüksek tutmamız futbolcunun kendisini yetersiz görmesini sağladı mı sorusu aklıma geliyor. Kendi beyanıda kadroya giremeyeceğim gitmek istiyorum şeklinde oldu. Formanın hakkını veren kim olursa sahaya çıkma fırsatı da o futbolcunun olur." 

Etiketler: yozgatspor   eren tan   konya   ereğlispor  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki