Erdoğan Akdağ, Karacabey'i Ziyaret Etti

Yozgatlı hayırsever işadamı Erdoğan Akdağ, Rektör Karacabey’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
Yayınlanma tarihi: 27 Haziran 2015, Cumartesi günü, saat: 08:02

Yozgatlı hayırsever işadamı Erdoğan Akdağ,  Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. 

Ziyaret sonrası hayırsever işadamı Erdoğan Akdağ,  Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Üniversite Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Güsamettin Erdoğan, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Zümriye Demirel’in de eşlik ettiği incelemede üniversite kampüs alanına geçerek kampüs alanının son durumunu yerinde gördü.

Yaptırdığı okul ve fakülte binalarıyla Yozgat eğitimine ve Bozok Üniversitesi'nin kurulmasına büyük katkısı bulunan ve üniversiteye Mimarlık-Mühendislik Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, laboratuvar binası, misafirhane, enstitü binası ve Orta Anadolu'nun en büyük kongre ve kültür merkezini ve 2 bin 500 kişi kapasiteli bir cami kazandırarak üniversiteye bağışlayan Akdağ, Bozok Üniversitesi’nin sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesine önemli katkı sağladı.

Kampüs gezisi sonrası bir açıklama yapan Rektör Karacabey, ziyaretlerinden dolayı hayırsever işadamı Erdoğan Akdağ’a teşekkür ederek, “Ülkelerin eğitim öğretim hayatına o ülkenin hayırsever insanlarının katkıları her zaman büyük olmuştur. Bizim tarihi geleneğimizde de eğitim öğretime şahsıların gösterdikleri ilgi ve gayret her zaman etkili olmuştur. Bizim vakıf kültürü ve vakıf geleneğimiz var.  Vakıf kültürü ve vakıf geleneğinin günümüzde hayırsever işadamlarımız aracılığı ile devam ettiğini görmek ülkemizin geleceği ve eğitim öğretimin geleceği açısından önemli bir kazanımdır.  Erdoğan Akdağ beyefendi Bozok Üniversitesi’nin adı henüz Bozok Üniversitesi değilken temelini atan hayırsever Yozgatlı bir işadamımızdır. Kendisine bu emek ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sadece ilk harcı koymakla kalmamış daha sonra kampüsümüzde Mimarlık-Mühendislik, İktisadi İdari Bilimler, Fen Edebiyat Fakültesi’ni, Kongre Kültür Merkezi’ni, görselliği ile de dikkat çeken camiyi kampüsümüze kazandırmak suretiyle çok büyük bir hizmet yapmış ve çok büyük katı sağlamıştır. Erdoğan Akdağ beyin yapıkları hem ülkemizdeki hem Yozgatlı işadamlarının Yozgat’a ve Bozok Üniversitesi’ne katkıları açısından örnek alınacak bir davranıştır. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi. 

“Bozok Üniversitesi Yozgat’ın Sosyal Hayatına ve Ekonomisine Çok Büyük Katkılar Sağlıyor”
Hayırsever işadamı Erdoğan Akdağ;  “Erciyes Üniversitesi’ne bağlı iken Mimarlık-Mühendislik, Fen Edebiyat, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, fakülte laboratuarları, misafirhane, cami, enstitüler binası, kongre ve kültür merkezini yaptırdık ve hepsini üniversiteye bağışladık. Bozok Üniversitesi’nin şu anki durumundan çok memnun ve mutlu olduk çok güzel bir kampüs oldu artık bir üniversite kampüsü görünümünü almış. Üniversitenin bir ülkeye, bir şehre kazandırdığı çok fazla katkılar vardır. Üniversitemiz Yozgat ekonomisine, sosyal durumuna muhakkak ki büyük katkılarda bulunacak. Önce sosyal değişim, sosyal konuma yardımcı olmak ondan sonra da ekonomisine katkı sağlayacaktır. Yozgat’a fabrikalar yaptık 3-4 bin işçi çalışıyordu onun bir şehrin kalkınmasına çok büyük katkısı yoktu ama üniversitemizin 15-20 bin talebesi Yozgat’ın sosyal konumunu değiştirecek hem de ekonomik olarak çok büyük katkılarda bulunacak.” diye konuştu.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki