Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdemir, hazırladıkları 66 proje ile sosyal, kültürel ve ekonomik projeler ile biz bu şehrin ayağa kalkmasını sağlayacaklarını söyledi. 

Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım programına MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, MHP Belediye Başkan adayı Mehmet Erdemir, MHP Yozgat İl Başkanı Ferhat Altan, MHP Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu, MHP Kadın Kolları Başkanı Gülseren Sarıoğlu, MHP Belediye Meclis Üye adayları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

MHP Belediye Başkan Adayı Erdemir, seçim çalışmaları kapsamında 4 aydır sahada olduklarını belirterek, “Yozgat’ı ilmik ilmik dokuduk, ihtilaçları tespit ettik yokluklarını gördük. Hazırlamış olduğumuz 66 projemiz ile sosyal, kültürel ve ekonomik projeler ile biz bu şehrin ayağa kalkmasını sağlayacağız” dedi. 

Hiçbir zaman insan ayrımı yapmadan kapılarını ve gönüllerini açtıklarına değinen Erdemir, bu şehrin yoksul insanları üzerinden siyaset yapıldığını dile getirdi. Yozgat’ta insanları ayırdıklarını ve insanların yoksulluklarından, çaresizliklerinden siyaset yaptıklarını kaydeden Erdemir, “Bugün Yozgatlı bunalmış korkutulmuş nefes alamadı ama bu korku tünelinden ülkücüler tarafından çıkacak. 31 Mart akşamı sandıktan inşallah üç hilal çıkacak. Yozgat nefes alacak. Biz Yozgatlının sevincine de ortak olduk acısını da paylaştık. Hiç yanınızdan ayrılmadık ve ben bundan sonra gönül belediyeciliği diyorum. Siyasete nokta koymuş bir insanı Yozgat tekrar bağrına bastı. Gezmiş olduğum yaklaşık 4 aylık dönemde hiç bir vatandaşımız bizlere sırtını çevirmedi. Dün gittik bugün geldik gittiğimiz gibi geri geldik. Bize inanları ülkücüleri ve Yozgat halkının yüzünü yere hiç indirmedim. Ben geldiğim yeri hiç unutmadım unutmamda mümkün değil. Ben Yozgat insanına vefa borcumu ödeyeceğim ben bu burcu ekibimle Yozgat’a hizmet ederek ödeyeceğim. 2002 yılında ben vekiliniz oldum ve nüfusunuz 690 bindi milletvekili sayımız 6 idi. Şimdi nüfusunuz 420 bin milletvekili sayımız 4 oldu. Bu şehir hep göç verdi. Bizim projelerimiz ekonomik sosyal ve kültürel yönden istihdam sağlayacak. İş imkanı sunacağız. Ben genel başkanımızın bana bu görevi verdiğinde bir şartla dedim yolla kaldırımla uğraşmam dedim Yozgat’ta göçü durduracak iş imkanı sunacağım projelerle geleceğin bu projelere milletvekilim ile destek sağlayacaksanız ben varım dedim ve yolunuz açık olsun” diye konuştu. 

MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, 89’da kısıtlı imkanlarla geldikleri görev başında Yozgat’a hizmet getirdiklerini söyledi. 

MHP’nin 89’de yazmış olduğu destanı 31 Mart’ta da yazacağını dile getiren Sedef, Mehmet Erdemir ile Yozgat’ın ilkleri yaşadığını vurguladı. 

Sedef, “89 yılında kıt imkanlarla nasıl destan yazıldıysa 31 Mart’ta da aynı destanı yazacağız. 89 yılında belediye başkanlığına gelen Mehmet Erdemir’in Yozgat’a yaptığı ilklerler 3 dönemdir iktidar partisin yaptığı hizmetler bir değildir. Mehmet Erdemir’e yetişememişlerdir. Hani iktidar partisinin belediyesini olunca fazla fazla ödenekler gelecekti, hizmet olacak 3 dönemde iki ayrı belediye başkanı geldi ama hiç bir yenilik olmadı. İki dönemde Mehmet Erdemir’in yaptığı hizmetlere yetişemediler. 25 mahalledeki 25 parkıda Mehmet Erdemir yaptı. 3 kilometreden su getirdi ama belediye başkanları bunları daha çamurdan arındıramadılar. Kaybolan yıllar 15 yıl Yozgat’ın ve Yozgatlının yılları oldu. Milliyetçi Haraket Partisi ve ülkücüler olarak Mehmet Erdemir’in arkasındayız” dedi.