Boğazlıyan Belediyesi, belediyeye borcu bulunan vatandaşların 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamında emlak, çevre, su ve temizlik vergi borçlarının yapılandırması için vatandaşlara çağrıda bulundu. Borçların 6 ve 8 aya varan vadelere kadar taksitlendirme imkanı olduğu gibi birçok kolaylığı ve fırsatı beraberinde getiriyor.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal; "Vatandaşlarımız bu fırsatı değerlendirmeleri için 31 Ekim 2016 tarihine kadar belediyemize başvurmaları gerekmektedir. Milletimizden alınan her kuruş yine milletimize hizmet olarak geri dönüyor" dedi.

Yeniden yapılandırmayla emlak, ilan, reklam, su ve çevre temizliği vergisinin kanun kapsamına girdiğini belirten Başkan Erdal, kamuoyunda borçların yapılandırması olarak da bilinen "yapılandırma yasası"nın yürürlüğe girdiğini hatırlattı. Vatandaşlara büyük kolaylık sağlayan kanunla yeniden yapılandırılan borçların faizlerinde büyük indirime gidildiğini kaydeden Erdal, "Farklı taksit ve vade seçeneklerinin bulunduğu yapılandırma planıyla emlak, ilan, reklam, su ve çevre temizliği vergisi borcu bulunan vatandaşlar, kendilerine en uygun taksit ve vade seçeneğinden faydalanabilecek. İki ayda bir ödemenin öngörüldüğü yeniden yapılandırmada 6 taksit 12 ay vade, 9 taksit 18 ay vade, 12 taksit 24 ay vade ve 18 taksit 36 ay vade seçenekleri bulunuyor. Borçların faizlerinde ciddi indirime gidilmektedir. Yeniden yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın 31 Ekim 2016 tarihi, mesai bitimine kadar Belediyemize müracaat etmeleri gerekiyor" dedi.

​Başvuruda bulunan borçluların bir takvim yılında ikiden fazla vadesinde ödememeleri, ya da eksik ödemeleri halinde yapılandırılan borçlarına ilişkin kalan taksitlerini ödeme haklarını kaybedeceklerini aktaran Erdal, yapılandırmanın birçok kolaylığı ve fırsatı beraberinde getirdiğinin altını çizdi.

ÖDENEN VERGİLER HİZMET OLARAK GERİ DÖNÜYOR
​Vatandaştan alınan her kuruşun yine vatandaşa hizmet olarak geri döndüğünü vurgulayan Erdal,"Belediyemize vergi olarak giren her kuruş yine milletimize hizmet olarak geri dönüyor. Yaptığımız birçok projemize milletimiz tam destek verdi. Bu vergiler sayesinde yaptığımız bu projelere onlarında katkısı olmuş olacak" şeklinde konuştu.