Sorgun Engelliler Umut Derneği Başkanı Süleyman Özdemir, Umut Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Kulüp Başkanı Zeynep Ertal Altunkuyu, antrenörler Yasin Soyyüce ve Necdet Çetin, takım oyuncuları Süleyman Özdemir, İsa Arslan Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey’i ziyaret ederek bir süre sohbet etti. 

Sorgun Engelliler Umut Derneği Başkanı Süleyman Özdemir, bu yıl kurulan ve Tekerlekli Sandalye Bölgesel Amatör Lig B Grubunda mücadele veren Sorgun Umut Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı ve derneğin yapmış olduğu diğer sosyal ve kültürel faaliyetler hakkında Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey’e bilgiler verdi.  

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Karacabey, engelli vatandaşların sporla hayata bağlanabilmelerinin en güzel örneğinin Sorgun ilçesinde gerçekleştiğini belirterek “Bir çatı altında toplanan kardeşlerimiz hiçbir şeyin kendileri için engel olmadığını, bunu da spor başta olmak üzere diğer aktivitelerle gösterdiler. Hepimiz birer engelli adayıyız. Onları anlayabilmek ve onlar gibi düşünebilmek çok önemli. Bozok Üniversitesi olarak her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındayız ve destekçisiyiz. Başta Sorgun Engelliler Umut Derneği Başkan ve üyeleri ile tüm engelli kardeşlerimize bundan sonraki yaşantılarında başarılar diliyorum.” dedi. 

Ziyaret anısına Umut Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Kulüp Başkanı Zeynep Ertal Altunkuyu Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey’e "Bozok Üniversitesi 66" numaralı Engelliler Umut Spor forması hediye etti.