Engelliler Şenliğinde, Engelli Kadrosu

Sorgun İlçesinde düzenlenen Engelliler Şenliğinin bu yıl 4'üncüsü yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 15 Mayıs 2015, Cuma günü, saat: 17:53

Sorgun İlçesinde faaliyet gösteren "Sorgun Engelliler Umut Derneği" tarafından, bu yıl 4'üncü Engelliler Şenliği düzenlendi. Engeliler şenliğine Eski Adalet Bakanı ve Yozgat Millletekili Bekir Bozdağ, Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, mülki amirler, engelliler ve vatandaşlar katıldı.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek Engelliler şenliğinde yaptığı konuşmada, engellilere karşı toplumun daha duyarlı olması gerektiğini ifade ederek "Engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü noktasındaki en önemli husus, bu konunun mümkün olduğunca gündemde tutulması ve bu konuda toplumsal hassasiyetin gösterilmesidir. Engeli bulunan kardeşlerimizin sorunlarının çözümü için herkes sorumluluk almalı ve gerekli hassasiyeti göstermelidir. Biz Sorgun Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin her zaman yanlarında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Onların sorunlarına samimiyetle eğildik. Çözüm üretmek için arayışlar içerisinde girdik, özveriyle çalıştık. Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına öncelik vermeye, onların her türlü ihtiyacına, her türlü talebine karşılık vermeye devam edeceğiz. Çünkü engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmak bir insanlık görevidir. Engelli olmak bir insanlık halidir. Sağlıklı bir insan bile hiç ummadığı bir anda sakat kalabilir. Bu duygu ve düşüncelerle 10-16 Mayıs Engelliler Haftası'nı kutluyor, bu anlamlı haftanın engelli vatandaşlarımızla ilgili duyarlılığı artırmasını temenni ediyorum." dedi.

 Eski Adalet Bakanı Ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ ise şenlikte yaptığı konuşmada Kamu Kurumlarına 4 Bin engelli atamasının yapılacağını belirterek "Biz hükümet olduğumuzda 2002 yılında kamuda ki engeli çalışan sayımız 5 bin 777 kişi idi. Eğitim kurumları, diğer hizmet veren kurumlar, engellilerle ilgili yasaların kota koymasına rağmen bu kotayı uygulamıyorlardı. şu anda kamudaki çalışan engelli sayısı 36 bine çıktı. İnşallah müracaatlar bitti. Yakında atamalar yapılacak. 4 bin civarında engelli kardeşimiz daha kamuda çalışma imkanı bulacak. Böylelikle kamuda çalışanların sayısı 5 bin 777'den 40 binin üzerine çıkmış olacaktır. Bu son derece önemli bir değişim, önemli bir gelişmedir." dedi.

Yapılan konuşmaların ardından engeliler tarafından hazırlanan çeşitli gösterilerle program sona erdi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki