Bedensel Engelliler Basketbol Ligi, Bölgesel Lig B Grubunda ilimizi temsil eden Sorgun Engelliler Umut Spor Kulübü Başkanı Zeynep Ertal Altınkuyu ve Sorgun Engelliler Derneği Başkanı Süleyman Özdemir Vali Kemal Yurtnaç’ı makamında ziyaret etti.
 
Kulüp Başkanı Zeynep Ertal Altınkuyu, Vali Yurtnaç’a kulüp ve takım hakkında bilgiler verdi.
 
TAKIMIMIZA DESTEK ÇIKACAĞIZ
Vali Kemal Yurtnaç, pozitif ayrımcılık yaptıkları gurupların arasında engellilerinde olduğunu söyledi.
 
Engelli vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini belirten Vali Yurtnaç, “Engelli olmalarına rağmen hayata küsmeyip böylesine pozitif, hayat dolu ve bir sporla uğraşmaları bizleri çok sevindiriyor. Bedensel Engelli Basketbol Liginde ilimizi temsil eden bu takımımızı valilik olarak her zaman destekleyeceğiz. Her biri birbirinden kıymetli bu sporcularımızı böyle bir faaliyet içerisinde olduklarından dolayı tebrik ediyorum.” dedi.
 
Transfer sezonunda takıma yeni sporcuların alınacağını ifade eden Vali Yurtnaç, “Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmamız gerekiyor. Bunun içinde biz valilik olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. İnşallah basketbol takımımıza bu yıl yapılacak olan takviyelerle daha güzel yerle gelecektir. İlimizi daha üst liglerde temsil etmeleri için desteğimiz her zaman onların yanında olacak.” diye konuştu.
 
Sorgun Engelliler Umut Spor Kulübü Başkanı Zeynep Ertal Altınkuyu, Vali Kemal Yurtnaç’a kendilerine verdiği önem ve destekten dolayı teşekkür etti.