Sorgun İlçesinde faaliyet gösteren ve Bölgesel B liginde oynayan 'Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı' oyuncularından İsa Arslan TBESF tarafından U19 Milli Takım seçmelerine davet edildi.

Sorgun'un Gököz Köyü muhtarı Ali Arslan'ın oğlu olan İsa Arslan, 'Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nın çalışmalarına katılmak için antreman günleri 24 km. yol gidip geliyor. Arslan aynı zamanda açıköğretim lisesinde öğrenim hayatına devam ediyor.

Sorgun Engelliler Umut Spor Kulübü, Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Kulüp Başkanı Zeynep Ertal Altınkuyu, İsa Arslan'ın milli takıma davet edilmesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Engellilerin spora bakış açısını değiştirmek, onları sporla buluşturabilmek amacıyla derneğimizi kurduk. Derneğimiz çatısı altında da basketbol takımımızı kurarak 2015-2016 basketbol liglerinde oynayıp tüm engelleri aşmak için bir adım attık. Antrönörümüz Yasin Soyyüce'nin de takımı çalıştırmak adına büyük gayretleri oldu. İsa Arslan'ın U19 Milli Takım seçmelerine davet edilmesi takım olarak bizi ve ailesini çok sevindirdi. Bir nebze olsun, önümüzden bir engelin kalktığını gördük. İsa'nın milli takım daveti bizim için bir başlangıç olacak." dedi.

Başkan Altınkuyu takıma yararlı olmak amacıyla önlerine çıkan fırsatları değerlendirmek istediklerini de belirterek, "Ben ve kulüp saymanı, aynı zamanda basketbol takımının oyuncusu olan Hamza Kablanoğlu ile birlikte Akdeniz Üniversitesi ve TBESF tarafından ortak olarak düzenlenen antrönörlük kursuna katılarak, 1. kademe antrönörlük belgemizi almaya çalışacağız." diye ifade etti.

Başkan Altınkuyu, derneğe ve Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı olarak umutsuz olarak çıktıkları yolda, verdiği destekler için Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek'e teşekkür ederek, "Bizleri çıktığımız yolda, yalnız bırakmadı." dedi.