Sorgun’da bir araya gelen engelliler, oluşturdukları basketbol takımı ile engellerini aşıyor. Karşılaştıkları zorlukları bir bir aşan takım şimdilerde Bedensel Engelliler Basketbol Bölgesel Lig B Gurubunda ilimizi temsil ediyor.
 
VALİ YURTNAÇ YALNIZ BIRAKMADI
Bedensel Engelliler Basketbol Bölgesel Lig B Gurubunda Kocaeli Engelliler Yıldız Basketbol Takımını misafir eden Umut Engelliler Basketbol Takımını Vali Kemal Yurtnaç yalnız bırakmadı.
 
İl Jandarma Alay Komutanı Albay Selçuk Yıldırım ile birlikte basketbol maçını izleyen Vali Yurtnaç, devre arasında sahaya inerek engelli basketbolcularla bir süre sohbet etti.
 
HER ZAMAN YANLARINDA OLACAĞIZ
Pozitif ayrımcılık yaptıkları gurupların arasında engellilerinde olduğunu belirten Vali Yurtnaç, “Şehit ve gazi ailelerine gösterdiğimiz pozitif ayrımcılığı engelli vatandaşlarımıza da gösteriyoruz. Onların her zaman yanında olmak bizim borcumuz” dedi.
        
Basketbol takımına destek sözü veren Vali Yurtnaç, “Engelli olmalarına rağmen hayata küsmeyip böylesine pozitif, hayat dolu ve bir sporla uğraşmaları bizleri çok sevindirdi. Bedensel Engelli Basketbol Liginde ilimizi temsil eden bu takımımızı valilik olarak her zaman destekleyeceğiz. Onların yanında olduğumuzu göstermek için bugün gelip maçlarını izledik. Her biri birbirinden kıymetli bu sporcularımızı böyle bir faaliyet içerisinde olduklarından dolayı tebrik ediyorum. İnşallah daha güzel yerlere gelirler ve ilimizi üst liglerde temsil ederler” diye konuştu.