Engelleri aşıp, gönülleri fethettiler

Uğur Bektaş Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu “10-16 Mayıs Engeliler Haftası” nedeniyle program düzenledi.
Yayınlanma tarihi: 15 Mayıs 2015, Cuma günü, saat: 05:07

Uğur Bektaş Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu'nda, engelli öğrencilerin kusursuz bir şekilde sergiledikleri gösterileri izleyen Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı onların mutluluklarına ortak oldu.

Öğrencilerin hazırladığı birbirinden güzel gösterileri hayranlıkla izlediğini söyleyen Vali Yazıcı, " Bugün hayata kaderin bizlerden çok daha geri kulvardan başlattığı engelli kardeşlerimizin heyecan ve becerilerini izleme için buradayız.

Bu çocuklarımız bizden farklı olarak kalp gözleriyle de görürler. Bu kardeşlerimiz bizden farklı olarak can kulağıyla da duyarlar. Bu kardeşlerimiz dille konuşamasalar bile gönül dilleriyle hal lisanıyla, konuşurlar.

Bizleri yaratan Allahu Alim olan Yüce Mevla bizlere vermedikleriyle, değil de verdikleriyle sorumlu tutacağı için; hesabımız kardeşlerimizin hesabından zor olacaktır. Bu haliyle mesuliyet kulvarları bizleri kıskandıracaktır. Bu vesileyle çocuklarımızın eğitimiyle 24 saat, ilgilenen büyük fedakarlık gösteren saygı değer velilere, bu okulu bizlere kazandıran hayırsever hemşerimize ve çocuklarımızın eğitimiyle fedakarhane ilgilenen eğitimci kardeşlerimize teşekkür ediyorum" dedi.
 
Gösteriler İlgi Odağı Oldu
Programda,  ilk olarak öğrencilerin hazırladığı "Mantarlar Dans Gösterisi" ve "Semah Gösterisi" yer aldı.  Okul öğrencilerinden Nuri Karaman ve Tuba Baran'ın "Ispanaklı Yumurta" rontu salondaki davetlilere eğlence dolu anlar yaşattı. Daha sonra öğrenciler "Ponponlar Dansı" ve "Balıkçı Azize" gösterilerini sergiledi. Skeçler ve dans gösterileri performansları ile büyük beğeni toplayan ve yetenekleri ile hayran bıraktıran öğrenciler, davetliler tarafından uzun süre alkışlandı.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki