Gazi ve şehit ailelerine Emniyet Müdürlüğü ev sahipliğinde, Polis Evinde iftar yemeği düzenlendi. Aile sıcaklığında geçen yemeğe Vali Kemal Yurtnaç da konuk oldu.
 
İftar yemeğine Vali Kemal Yurtnaç’ın yanı sıra Milletvekili Yusuf Başer, İl Jandarma Komutanı Selçuk Yıldırım, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Vali Yardımcıları Yavuz Güner ve Adnan Daldal, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar,  İl Müftü Vekili Süleyman Eroğlu ile gazi ve şehit yakınları katıldı.
 
İftarda İl Müftü Vekili Süleyman Eroğlu iftar duasını yaptı. Yemeğin ardından gazi ve şehit yakınlarına seslenen Vali Kemal Yurtnaç, ülkesi için can vermiş, kanını dökmüş, uzvunu kaybetmiş insanların herkes için değerli olduğunu söyleyerek “Milletimiz bu fedakârlığın çokça farkındadır. Dolaysıyla bu tür özel günlerde sizlerle hep birlikte oluyoruz. Ama şurasını da biliyoruz ki bu büyük bir acı, bu büyük bir kardeş kavgası. Bu kardeş kavgasının biran önce bitmesini dileyerek, bu ülkenin huzur ve sükûn içerisinde, tüm insanlarının güven içerisinde yaşaması için dua ve gayret ediyoruz. Bu çerçevede devletimizin olanca gücüyle gerekli tedbirleri aldığını son yıllarda hepimiz görüyoruz. İnanıyorum ki çok yakın bir zamanda bu terör örgütü, kalleş insanlar hak ettikleri cezaları bulacaklar. Ya teslim olacaklar ya da yok olacaklar. Bizler Yozgat’ta sizlere hizmet eden görevliler olarak daha öncede ifade ettiğim gibi sizlerin hizmetinizdeyiz. Sizlerin ihtiyaçları karşısında pozitif ayrımcılıkla size daha güzel hizmet verebilmenin gayreti içerisindeyiz” dedi.
 
Konuşmanın ardından gazi ve şehit aileleriyle birebir ilgilenen Vali Yurtnaç, ailelerle sohbet edip, kapılarının her zaman açık olduğu mesajını verdi.