Emniyet Uyardı 'Uyarıları Dikkate Alın'

Yozgat Emniyet Müdürlüğü ekipleri tatil mevsiminde olası hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları hem sözlü hem de hazırladıkları broşürler ile uyarılarda bulunuyorlar.
Yayınlanma tarihi: 05 Ağustos 2015, Çarşamba günü, saat: 09:00

Yozgat Emniyet Müdürlüğü ekipleri tatil mevsiminde olası hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları hem sözlü hem de hazırladıkları broşürler ile uyarılarda bulunuyorlar. Bu konuda açıklamalarda bulunan Emniyet Müdürü Saim Akpınar, özellikle tatile çıkacak vatandaşların bu uyarıları mutlaka dikkate almaları aksi takdir de hırsızlara davetiye çıkarılacağını hatırlattı. 

Yozgat Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, vatandaşları esnafları ve apartman sakinlerini hem sözlü hem de uyarıcı broşür ile uyararak hırsızlık olaylarına karşı daha duyarlı ve dikkatli olmaya davet etti. Yaz tatili nedeniyle il dışına çıkacakları uyaran Emniyet Müdürü Saim Akpınar: "Vatandaşlarımız yaz tatilinin gelmesiyle birlikte tatile çıkmaya başladılar. Komşularına giderken haber vermeleri gerekmektedir. Evlerinin çevrelerinde yabancı gördükleri kişileri vakit kaybetmeden 155’i arayarak bilgi vermelerini istiyoruz."dedi.

Vatandaşlara önemli uyarılarda bulun Yozgat İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar: "Evinizden ayrılırken, kapı ve pencereleri kilitleyin. Anahtarınızı paspas altı, ayakkabı içi, elektrik ve su saati yanına saklamayın. Apartman giriş kapısını sürekli kapalı tutun, zile basıldığında gelen kişiyi tanımıyorsanız kapı otomatiğine basmayın. Seyyar satıcı, dilenci, falcı, bohçacı, anketçi, hediye çıkacak gibi bahanelerle evinize girmek isteyenleri içeri almayın.” gibi bir dizi uyarılarda bulundu. 

Akpınar, yaz tatiline gidecek olanların tatile çıkmadan önce komşusuna tatile gideceğini haber vermesi gerektiğini belirterek, “Apartman sakinleri komşusunun kapısında daha önceden görmediği yabancı şahıslar gördüğünde hiç vakit kaybetmeden hemen 155 telefonunu aramalı. Paspasın altına anahtar koymamalı, posta kutusunda gazete ve gelen postaların birikmemesine özen göstermeli ve bir komşusuna emanet etmeli” ifadelerini kullandı.

Vatandaşların yolda gördüğü şüpheli şahıs, poşet, paket gibi tehlike arz eden durumlarda vakit kaybetmeden 155’e ihbar etmesi gerektiğini vurgulayan Akpınar, “Vatandaşlarımız değerli eşyalarını özellikle altın ve para gibi evde saklamamaları nereye saklarsa saklasınlar hırsızlar bu konuda kesinlikle çalışma yapıp mutlaka bulurlar. Onun için paralarını ve değerli eşyalarını mutlaka bankada kiralık kasalarda saklamalarını tavsiye ediyoruz. Tatile giderken komşusuna haber vermesi gerektiğini komşusunun onun adına evini gözetlemesi gerektiğini tavsiye ediyoruz. Oda ve balkon pencerelerini açık bırakmamalarını bu şekilde tedbirleri almaları tavsiye ediyoruz. Toplumun kalabalık olduğu yerlerde sokaklarda hırsızlıklara karşı alınacak önlemlerle ilgili daha ayrıntılı bilgiler içeren broşürleri vatandaşlarımız dikkatle okusunlar” diye konuştu.

Etiketler: saim akpınar   yozgat   emniyet  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki